Polkowice po raz kolejny na pierwszym miejscu wśród ponad 600 gmin w Polsce! W Sejmie wręczono nagrody w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Gmina Polkowice może poszczycić się najlepszymi wskaźnikami gospodarczymi i społecznymi za ubiegły rok w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Jednostki samorządu terytorialnego zostały ocenione na podstawie 16 wskaźników GUS przez zespół pod kierownictwem prof. Eugeniusza Sobczaka. Wskaźniki, które brano pod uwagę obejmowały m. in. wydatki inwestycyjne, liczbę osób zatrudnionych na każde tysiąc mieszkańców, saldo migracji czy liczbę absolwentów szkół średnich.

Bardzo się cieszę, że gmina Polkowice ponownie staje na podium tego rankingu, i to na jego najwyższym stopniu. To dowód mądrego gospodarowania zasobami, które są w budżecie gminy. Rozwijamy naszą gminę, kładziemy duży nacisk na inwestycje, na rozwój społeczny, edukację i zdrowie – wylicza burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki

Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym do niego są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Dlatego wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują jego liderów. Polkowice były po raz trzeci klasyfikowane w rankingu, i trzeci raz z rzędu otrzymały pierwszą nagrodę.

Fakt, że jesteśmy liderem tego rankingu od kilku lat wskazuje, że podtrzymujemy dobre tempo rozwoju, które będziemy kontynuowali w kolejnych latach – zapewnia włodarz miasta.

W pozostałych kategoria zwycięzcami tegorocznego rankingu zostały: Kleszczów (gminy wiejskie), Karpacz (gminy miejskie) oraz Świnoujście (miasta na prawach powiatu). Dyplomy dla najlepszych samorządów wręczał w sejmowej Sali im. Jacka Kuronia Tomasz Ławniczak, szef sejmowej komisji samorządu terytorialnego.

W tym roku Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego zorganizowały wspólnie sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Politechnika Warszawska.

Fot.: polkowice_ranking_jst

Grafika: polkowice_ranking_jst_tabela

Autor: terazpolska.pl

Poprzedni artykułZwiązek Pracodawców i KGHM z myślą o bezpieczeństwie pracowników – FOTO
Następny artykułUczą języka polskiego i tego, jak znaleźć pracę. Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy