– Bardzo się cieszę, że ta część osiedla w końcu doczekała się zagospodarowania. To bardzo potrzebna inwestycja, która przyczyni się do uporządkowania tego terenu i uczynienia go bardziej przyjaznym dla mieszkańców – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Placyki rekreacyjne, parkingi rowerowe, ławki oraz mnóstwo zieleni. Tak już w maju będą wyglądały przestrzenie międzyblokowe przy ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach.
– Są to prace, o wykonanie których wnioskowałem podczas ustalania budżetu – przypomina Grzegorz Ryłko, radny rady Miejskiej w Polkowicach. – Ich efektem będą między innymi nowe nasadzenia roślin, zagospodarowanie terenów zielonych i nowe ciągi komunikacyjne. Mieszkańcy czekali latami na taką inwestycję. Tym bardziej cieszę się, że mogłem doprowadzić do jej realizacji – dodaje radny.
W ramach realizowanego zadania przewidziana jest budowa placyków rekreacyjnych wraz dojściami utwardzonymi kostką betonową o łącznej powierzchni 302 m2, budowa sześciu parkingów rowerowych z utwardzeniem ich nawierzchni kostką betonową, montaż ławek z oparciem, koszy na odpady oraz stojaków na rowery. Posadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy liściaste i iglaste (m.in. hortensje, tawuły, berberysy oraz cis pospolity). Na zagospodarowywanym terenie nie przewidziano do usunięcia żadnego drzewa.
Po wykonaniu przebudowy Wykonawca, przez okres jednego roku, będzie wykonywał prace pielęgnacyjnego w celu zachowania żywotności nowo wykonanej szaty roślinnej. W przypadku obumarcia rośliny w okresie pielęgnacji Wykonawca wymieni je na nowe, na swój koszt.
Zagospodarowanie terenu przy ul. Wołodyjowskiego to jedno z sześciu zadań które Gmina Polkowice realizuje z dofinansowaniem z funduszy europejskich.
– Zadanie to mieści się w tak zwanej infrastrukturze niebiesko-zielonej w Polkowicach, bo realizowana jest w ramach ochrony klimatu i środowiska. Mamy tu bowiem i zielone podwórko i małą retencję we wnętrzu międzyblokowym – wyjaśnia Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w UG Polkowice.
Termin zakończenia prac przy ul. Wołodyjowskiego ustalono na 4 maja br.
Warto przypomnieć, że na wszystkie sześć zadań z zakresu infrastruktury zielono-niebieskiej Gmina Polkowice pozyskuje i pozyska w ciągu tego roku łączną kwotę ponad 4 mln zł. Te środki już dofinansowują rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego, a na dniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na rewitalizację parku w Polkowicach Dolnych.

Poprzedni artykułRusza budowa ronda
Następny artykułNowy wiceburmistrz w Polkowicach