W dniu rocznicy odkrycia złóż rud miedzi kapituła Centrum Badań Jakości postanowiła odznaczyć rektora doktora Tadeusza Kierzyka, profesora Uczelni Jana Wyżykowskiego, odznaką „Zasłużony dla CBJ”. Uroczystość odbyła się w Lubinie w oddziale zamiejscowym UJW.

Inicjatywa przyznania odznaki prof. UJW Tadeuszowi Kierzykowi wyszła z Centrum Badań Jakości, spółki z grupy kapitałowej KGHM.

Nasza uczelnia w tym roku obchodzi 20-lecie działalności, a od 14 lat kształcimy inżynierów-górników, kadry niezbędnej w naszym regionie. Stąd też zamysł, aby wyróżnić prof. Tadeusza Kierzyka, rektora uczelni odznaką „Zasłużony dla CBJ”. Ta odznaka została przyznana przez zarząd CBJ jako dowód uznania za owocną współpracę UJW ze spółką, a także za wkład w rozwój kadry CBJ. Uczelnia Jana Wyżykowskiego bowiem kształci także inżynierów na potrzeby całego holdingu – mówi Maria Paszkowska, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Inicjatyw Lokalnych Uczelni Jana Wyżykowskiego.

W uroczystości wziął udział także włodarz Polkowic.

Chciałbym bardzo serdecznie panu rektorowi pogratulować – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Rzeczywiście jego praca i zaangażowanie w to, żeby uczelnia otwierała się na przedsiębiorstwa, które działają na terenie Zagłębia Miedziowego jest bardzo duże. Dziękuję za to serdecznie. Uczelnia współpracuje z CBJ, ale także między innymi z KGHM Metraco, ZANAM i wieloma innymi, których obecność w regionie jest bardzo ważna.

To jest szczególny dzień – stwierdził Wacław Szetelnicki prezes CBJ. – Dzień, w którym chcemy podziękować panu rektorowi za wysiłek, wkład, za jego troskę w rozwój uczelni i za to, że znaleźliśmy partnera – Uczelnię Jana Wyżykowskiego. Nadaliśmy Jego Magnificencji odznakę „Zasłużony dla CBJ”. To szczególne odznaczenie ustanowione zostało nie tylko dla pracowników, ale także dla osób aktywnie włączających się w pracę na rzecz CBJ. Pan Tadeusz Kierzyk zasłużył na nie bezapelacyjnie.

Mimo swoich siwych włosów, czuję się skrępowany jak chłopiec na akademii. Nie na co dzień się zdarza, że w ten sposób inne osoby wyrażają ocenę współpracy. Jest to dla mnie wielka satysfakcja. Świadczy o tym, że zarząd spółki widzi naszą współpracę we właściwej perspektywie. Jest to bardzo miłe i sprawia mi dużą przyjemność, aczkolwiek uważam, że zawsze można zrobić więcej – mówi rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW.

 

Poprzedni artykułKoncerty, animacje, warsztaty i licytacje, czyli solidarni z Ukrainą – FOTO
Następny artykułNowy wideoendoskop w PCUZ