Charytatywny Polsko – Ukraiński Bieg Pokoju skupi na pewno wielu mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Już 27 marca w Lubiążu w Klasztorze Cystersów rozpoczną się zmagania na trasie 6 km. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Wpisowe i wszelkie datki przeznaczone będą na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Nie tylko wpisowe, które dla dorosłych wynosi 40 zł, a dla dzieci 20 zł, ale też wszelkie pieniądze , które trafią do puszek przeznaczone będą na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafili do Klasztoru Cystersów. To 100 osób. Organizatorzy proszą też o wszelkie datki typu żywność z długim terminem ważności, środki higieny osobistej czy czystości.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich biegaczy do Lubiąża. Przywieźcie swoje rodziny, bo dla każdego coś fajnego się znajdzie. Miejsce magiczne – Klasztor Cystersów stanie się małym miasteczkiem biegowym. Swoich sił będą mogli spróbować mali i dorośli. Wszystkie dary i opłaty za start będą przekazane rodzinom z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i potrzebują wszystkiego praktycznie. 27 marca – nie zapomnijcie przestawić zegarków. Zapraszamy pokażmy, że serce mamy nie tylko do sportowej rywalizacji, ale do pomocy skrzywdzonym – zachęca do udziału Tomasz Niwisiewicz z Lubina., Działania wspiera m.in. Wolontariat KGHM, ZG Run czy Staropolanka.

Poprzedni artykuł100. rocznica urodzin Tadeusz Zastawnika – FOTO
Następny artykułZaczną budowę obwodnicy Krzeczyna Wielkiego