KGHM po raz kolejny wspiera działania wspierające mieszkańców Dolnego Śląska – do końca lutego potrwa trzecia edycja Tygodnia Walki z Depresją. Dla chętnych zaplanowano bezpłatne konsultacje z psychologami czy specjalistami terapii uzależnień. Z pomocy można skorzystać w punktach medycznych w Legnicy, Lubinie, Polkowicach i Głogowie.

KGHM po raz drugi jest partnerem Tygodnia Walki z Depresją. Patronatem honorowym akcję objęli Wojewoda Dolnośląski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Działania wspierają również samorządy z regionu.

W ramach działań mieszkańcom Zagłębia Miedziowego oferowanych jest w sumie 100 bezpłatnych konsultacji. Są to m.in. indywidualne spotkania z psychologiem, specjalistą terapii uzależnień, psychoterapeutą, a nawet dietetykiem. Rozmowy prowadzone są zarówno stacjonarnie, jak i w trybie online.

Oferta projektu, szczegółowe informacje oraz dostępne terminy można znaleźć na stronach: www.kghm.com/depresja oraz www.cfrlubin.pl/depresja.

W 2022 roku działania pomocowe dotyczą kwestii wpływu środowiska pracy na wystąpienie depresji. Spotkania dotyczyć będą tematów związanych z mobbingiem czy wypaleniem zawodowym. Dla zainteresowanych dostępne są też bezpłatne wywiady oraz wykłady stacjonarne i online o różnorodnej tematyce.

Dodatkowo mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mogą wziąć udział w anonimowej dostępnej pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5X0NF6Wz2VG3r766lPkEbyKn1lDq0-nUvQZifzwNgnVGWgQ/viewform?usp=sf_link .

Zaangażowanie KGHM w Tydzień Walki z Depresją to tylko jedno z działań miedziowej spółki w obszarze zdrowia psychicznego. Firma dodatkowo wspiera Kompleksowy Program Przeciwdziałania Depresji, czyli pakiet działań edukacyjnych, profilaktycznych i pomocowych dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Z kolei od marca KGHM i organizacje pozarządowe z regionu uruchamiają program Stres Stop, w ramach, którego mieszkańcy otrzymają pomoc i porady jak radzić sobie z irytacją i nerwowością

Poprzedni artykułKGHM i South32 poprowadzą wspólnie chilijską kopalnię Sierra Gorda
Następny artykułBędzie nabór do nowego projektu PCPR “Inwestuj w swoją przyszłość”