Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza kobiety w marcu na kilka ciekawych wydarzeń. 4, 12 i 18 marca w siedzibie CDT będą różnorodne warsztaty, spotkania i zajęcia. Pojawi się też okazja, by przewietrzyć swoją garderobę. Zaplanowano kiermasz, na którym panie będą mogły wymienić się ubraniami, sprzedać te, których już nie noszą lub zakupić nowe.

Pierwsza impreza to spotkanie z Anną Moderską, edukatorką seksualną oraz jej wystawa. Wydarzenie rozpocznie się o 17:30. Na 12 marca od godziny 15 do 18 zaplanowano „Wietrzenie szafy”.

– Idzie wiosna więc robimy porządki. Wyciągamy i przeglądamy swoje ubrania. Chcemy zaprosić lubinianki i mieszkanki regionu, by te ubrania, których już nie noszą, nie chcą albo wymieniły, albo sprzedały za drobną opłatą. To samo mogą zrobić z biżuterią czy butami, których nie noszą. To alternatywa, by ubrania nie zalegały w szafie. Dodatkowo będą warsztaty artystyczne, Będzie można podrasować swoje ubrania. Z farbami do tkanin będzie można zrobić fajne aplikacje np. na katanie, kurtce czy ulubionej koszulce nadając im drugie życie. Warsztaty będą też upcyclingowe, czyli stare ciuchy które nie nadają się noszenia będziemy przerabiać na biżuterię i różne dodatki. Na pewno będzie fajnie – zapewnia Anna Adamus-Krawczyk, specjalista ds organizacji Centrum działań Twórczych w Lubinie.

18 marca to kolejne atrakcje dla pań. Tym razem spotkanie pod hasłem”Obudź w sobie archetyp kobiecości”. Będą to warsztaty, na które trzeba się zapisać. Rozpoczynają się o godzinie 18. W pierwszej kolejności zaplanowano zajęcia relaksacyjno-medytacyjne, To koncert gongów, który ma wprowadzić uczestniczki w wyjątkowy stan, a potem zaplanowano warsztaty artystyczne. Panie będą malować to, co w sobie obudzą.

Poprzedni artykułNa naukę nigdy nie jest za późno
Następny artykułKGHM i South32 poprowadzą wspólnie chilijską kopalnię Sierra Gorda