Od miesiąca w Lubinie działa Klub Help. To formacja, która powstała z inicjatywy Centrum Działań Twórczych w Lubinie. W projekcie bierze też udział Powiatowy Ośrodek Pieczy Zastępczej w Lubinie. Klub służy dzieciom z rodzin zastępczych. Dwa razy w tygodniu mogą one pod okiem wolontariuszy odrabiać lekcje na bieżąco czy też nadrabiać zaległości w nauce. Organizatorzy wciąż poszukują nowych wolontariuszy.

System nauki zdalnej daje się wszystkim we znaki. Efekty niestety już widać. Z myślą o dzieciach umieszczonych w pieczy zastępczej w Centrum działań Twórczych w Lubinie powstał Klub Help.

– Wolontariusze przychodzą w środy i piątki od 15:30 do 17:30 i przerabiają z młodszymi dziećmi materiał z matematyki, polskiego, chemii czy fizyki. Zainteresowanie wśród rodzin zastępczych jest bardzo duże, ale wolontariuszy nie ma wielu. Chcemy się zwrócić do wszystkich czytelników. Szukamy wolontariuszy, którzy chcą pomóc w nauce dzieciom z klas szkół podstawowych. System nauki zdalnej mocno zaburzył funkcjonowanie tych dzieci i mają one duże zaległości nawet w podstawowym programie nauczania, który muszą realizować – wyjaśnia Artur Michał Tórz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej w Lubinie.

Zajęcia prowadzone są w siedzibie Centrum Działań Twórczych ( dawny MDK) przy ul. KEN 6a na parterze.

– Niekoniecznie szukamy wolontariuszy z przygotowaniem pedagogicznym. Ostatnio zgłosiła się nasza wychowanka, podopieczna pieczy, która jest maturzystką. Uznała, że da radę pomóc w nauce dzieciom z podstawówki. W tej chwili di Klubu Help zgłoszono 46 dzieci, którym trzeba pomóc w nauce. Zainteresowanie jest też ze strony młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, ale dla nich jeszcze nic takiego nie organizujemy. Skupiamy się na tych młodszych – dodaje Artur Michał Tórz.

Chętni mogą zgłaszać się albo do Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej, albo za pośrednictwem maila wysłać swoje zgłoszenie i wniosek do Centrum Działań Twórczych. Karta do wypełnienia dla wolontariusza jest dostępna w aktualnościach w poście dotyczącym Klubu Help na stronie www.cdt.lubin.pl

Poprzedni artykułLubińscy raperzy zapraszają na show już w ten weekend!
Następny artykułHiphopowy piątek w Lubinie – FOTO