W miejscowości Reggio Emilia we Włoszech od 25 października do 19 listopada 2021 trzydziestu uczniów ZS 2 w Lubinie odbyło praktyki zawodowe. Jak mówią młodzi ludzie, to był piękny miesiąc, który pozwolił im poznać tajniki zawodu, ale też obyczaje Włochów, ich tradycje i kuchnię.

W ramach projektu “Europejskie praktyki zawodowe III” uczniowie klas II i III ZS 2 w Lubinie odbyli praktyki we Włoszech.

Pracowali włoskich pracodawców w hotelach, restauracjach, a uczniowie z klas technik logistyk w międzynarodowej firmie handlowej. Oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych uczniowie ćwiczyli porozumiewanie się w językach obcych: języku angielskim i włoskim, poznawali kulturę włoską, życie codzienne, kuchnię i zwyczaje Włochów. Byli też na jednodniowej wycieczce do Mediolanu. Po mieście i jego najważniejszych zabytkach grupę oprowadzała polska przewodniczka. Uczniowie zobaczyli majestatyczny Zamek Sforzów, teatr operowy La Scalę, niezwykłą Galerię Wiktora Emanuela II i wspaniałą katedrę – mówi Ewa Waśniewska, opiekun i asystent koordynatora projektu, nauczycielka ZS 2 w Lubinie.

– Było warto pojechać, Dużo się nauczyłem, ale też dobrze się bawiłem. Podszlifowałem swój angielski, poznałem fajnych ludzi i chętnie pojechałbym – mówił Dawid Regulski z III AT.

– Sprzątałem pokoje, robiłem śniadania i kawę. Było bardzo fajnie. Poznałem trochę włoskiej kultury i zjadłem prawdziwą włoską pizzę. Polecam innym uczniom taki wyjazd, bo nauczą się innej kultury, podszkolą swój angielski i będą mogli poznać inną kulturę oraz zdobyć więcej doświadczenia – dodawał Wiktor Palczewski, III HB.

 

Poprzedni artykułSłodycze, kosmetyki i inne podarunki od HDK Serce Górnika
Następny artykułBudżet gminy Polkowice na 2022 rok