KGHM Polska Miedź S.A. wspiera służbę graniczną i wojsko polskie, którzy bronią polskich granic – do mundurowych przekazana została m.in. termoaktywna odzież, powerbanki, latarki, ogrzewacze do rąk i artykuły spożywcze.

– Dziś bardzo ważne jest wsparcie dla tych, którzy dzielnie bronią naszych granic – jako KGHM od trzech tygodni przekazujemy dla Straży Granicznej i Wojska Polskiego bluzy termiczne, latarki, ogrzewacze do rąk, bieliznę termoaktywną czy powerbanki. Dziękujemy za Wasze poświęcenie – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W ten sposób KGHM odpowiada na apel Wicepremiera Jacka Sasina, który zaapelował o solidarność i pomoc dla stacjonujących na granicy z Białorusią funkcjonariuszy.

Wsparciem KGHM objęta została 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Pogranicznicy otrzymali kilka tysięcy ogrzewaczy do rąk, kubki termiczne, powerbanki, latarki, artykuły spożywcze, ale też bieliznę i bluzy termoaktywne.

KGHM bardzo aktywnie włącza się w akcje pomocowe w skali całego kraju. Od początku pandemii firma wspiera działania rządu m.in. przygotowując dwa szpitale tymczasowe na Dolnym Śląsku czy przekazując środki sanitarne do placówek medycznych, instytucji samorządowych i domów pomocy społecznej. Miedziowa spółka pomagała osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Na bieżąco, poprzez Fundację KGHM dotujemy organizacje pozarządowe działające na rzecz lokalnych społeczności.

 

Poprzedni artykułGmina inwestuje w fotowoltaikę
Następny artykułRemont ścieżki zdrowia

2 KOMENTARZE

  1. Niech tam podstawia górników – popalą opony pod płotem, syrenami zawyją i zakręcą polskim januszowym górniczym wąsem to migranci odpuszczą momentalnie.

  2. Zdaje się, że takie, a nie inne zapotrzebowanie składało samo wojsko, a spółki Skarbu Państwa są i od tego, żeby wspierać rząd i RP, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Jest natomiast pewne, że gdyby w RP rządzili ci z PO i PSL-u, to dzisiaj prawdopodobnie KGHM całkowicie zostałby zdominowany przez obcy kapitał i takiej pomocy, prędzej niż polska służba graniczna i wojsko polskie, doczekaliby się „biedni” imigranci, którzy szpadlami, ściętymi przez siebie drzewami, balami, nożycami do cięcia drutu i innym „sprzętem” namiętnie demolują polską infrastrukturę graniczną.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.