Piątek 22 października był w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie inny niż pozostałe dni nauki. Świętowano jubileusz 55-lecia szkoły. Z tej okazji przygotowano konkursy, audycje, bieg, wystawy i poczęstunek w postaci pierogów, ulubione potrawy Jana Wyżykowskiego, patrona placówki.

Audycja radiowa na początek dnia na temat Jana Wyżykowskiego pozwoliła jednym odświeżyć wiedzę na temat odkrywcy polskiej miedzi, innym poznać  fakty z życia patrona szkoły. Nie była to jedyna atrakcja tego dnia w ZS 2 w Lubinie.

– Odbył się też konkursy – plastyczny na portret patrona, fotograficzny. Dla klas pierwszych przygotowaliśmy stacje zadaniowe, był też bieg Wyżykowskiego pod hasłem „Bieg po zdrowie” wokół szkoły, był konkurs na mundur górniczy. Mamy też ponad 1000 pierogów, tzw. Jaśkowych pierogów, tych, które patron szkoły uwielbiał, przebywając w Sieroszowicach. Wszystko dziś stworzy ciekawy dzień dla uczniów – mówi Artur Pastuch, dyrektor szkoły.

Poprzedni artykułNowoczesny sprzęt dla OSP w Sobinie
Następny artykułKGHM świętuje Barbórkę w 2021

1 KOMENTARZ

  1. Jubileusz w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie obchodzony… prawie tak samo, jak 50-lecie zlikwidowanego właśnie MDK:

    ”Z okazji 50-lecia działalności do pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie dotarła wiadomość o niespodziance, jaką sprawiło im Starostwo Powiatowe w Lubinie na nowy rok szkolny.
    W związku z oszczędnościami postanowiono ograniczyć w sposób drastyczny ofertę edukacyjną placówki. „Wycięto” zajęcia, które od lat cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Z planu zajęć znikają języki obce (angielski i niemiecki), nie oszczędzono także zajęć sportowych. Szermierka i Taekwondo nie będą już identyfikowane z MDK. To nie koniec. Nie będziemy mogli już nauczyć się grać na gitarze, zaśpiewać w Studio Piosenki AMA czy pobawić się teatrem. Znika także koło komputerowe i fotograficzne. Dzięki trosce organu prowadzącego o wszechstronny rozwój młodych mieszkańców powiatu, około 600 z nich nie znajdzie już swoich zajęć w MDK po wakacjach.
    Prawda jest taka, że Starostwo ewidentnie stopniowo likwiduje Młodzieżowy Dom Kultury w „białych rękawiczkach”. Sposób wybrano wyjątkowo perfidny, pozbywając się nauczycieli – fachowców z długoletnim stażem pracy i wieloma osiągnięciami dydaktycznymi. Z placówki odchodzi siedmiu nauczycieli z ogromnym dorobkiem pedagogicznym.
    Niewesoło zapowiada się nowy rok szkolny w MDK”

Comments are closed.