Ruszył coroczny kiermasz ozdób nagrobnych organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przytulisko” przy Fundacji Brata Alberta w Lubinie. Piękne stroiki wykonali podopieczni placówki podczas zajęć terapeutycznych. Lubinianie mogą zakupić jedyne w sowim rodzaju stroiki, jakich nie ma w marketach.

Rokrocznie osoby niepełnosprawne będące podopiecznymi WTZ Przytulisko i świetlicy terapeutycznej Fundacji Brata Alberta przygotowują stroiki przeznaczone na nagrobki. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży placówka pożytkuje na wspólne wyjazdy integracyjne niepełnosprawnych.

– Prace zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w ramach zajęć w warsztatach terapii zajęciowej oraz świetlicy terapeutycznej. Zajęcia takie i możliwość sprzedaży tych prac to dla niepełnosprawnych to rehabilitacja społeczna i zawodowa. Podczas wykonywania stroików uczestnicy rozwijają umiejętności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową i uczą się współpracy – mówi Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ Przytulisko i świetlicy terapeutycznej w Lubinie, Fundacja Brata Alberta.

Kiermasz ma miejsce przed siedzibą WTZ Przytulisko przy ulicy Odrodzenia 8 w godzinach od 9:00 do 17:00. Stroiki będą też do nabycia w najbliższą niedzielę w kościele pw. św. Wojciecha w Lubinie.

Poprzedni artykułNagroda dla Moskorzyna
Następny artykuł Wolontariusze KGHM wysprzątali zapomniane nagrobki