Nowy plac piknikowy, który powstaje przy ścieżce zdrowia, powinien być gotowy z początkiem grudnia. Cała inwestycja wyniesie prawie 140 tysięcy złotych.

 

To już pewne, plac piknikowy na ścieżce zdrowia dostanie drugie życie. Stare, zniszczone elementy zostaną wymienione. Pojawią się tam m.in. nowe ławki, altana, kosze na śmieci czy ruszty. Remont zostanie zakończony z początkiem grudnia.

– Naszym celem jest stworzenie w mieście kilku stref relaksu i wypoczynku. Pierwszym z nich były glinianki. Teraz rozpoczynamy rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia. Chcemy, aby mieszkańcy spędzając tam wolny czas mogli korzystać z nowego, niezniszczonego wyposażenia. Stary sprzęt nie nadaje się już do użytku – mówi Sławomir Tarnowski, radny z klubu Lepsze Polkowice.  – Warto również wspomnieć, że cały czas rewitalizowane są parki. W tym miesiącu zostały podpisane umowy na remont parku przy ul. Dąbrowskiego i Kopalnianej – dodaje radny.

W ramach umowy na rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia, część istniejącego wyposażenia zostanie odnowiona. Będą to na przykład dwie wiaty piknikowe i kilkanaście ławek. Oprócz tego stanie tam między innymi jedna nowa drewniana altana, dziesięć zestawów biesiadnych, 30 ławek wokół miejsc na ogniska czy dwa duże ruszty ogniskowe.

– Jako radni dążymy do tego, aby zapewnić mieszkańcom jak najwięcej miejsc, w których będą mogli miło spędzać wolny czas w gronie bliskich. Jednym z takich miejsc była ścieżka zdrowia, jednak jej wyposażenie nie nadaje się już do użytku. Popękane ławki, zniszczone stoły i wiaty pokazują, że to najwyższy czas na rewitalizację tego miejsca – mówi Piotr Ożóg, radny z klubu Lepsze Polkowice.

Zgodnie z podpisaną umową  wykonawca ma sześć tygodni na zakończenie prac, co oznacza, że nowy plac piknikowy powinien być gotowy z początkiem grudnia. Cała inwestycja wyniesie prawie 140 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułNowe LED-y na osiedlu Młodych
Następny artykułBezpłatne atrakcje na 9. urodziny Unikatonii w Lubinie.