Na osiedlu Młodych trwa wymiana lamp ulicznych. W  tej części Polkowic do wymiany 69 latarni. Koszt to ponad 400 tys. zł. Prace prowadzone w ramach projektu, na który gmina pozyskała środki zewnętrzne.

 

Nowe oświetlenie chodników, dróg i placów powstaje przy ulicach Harcerskiej, Miłosnej, Baczyńskiego, Korczaka, Młodych, Małkowskiego, Szarych Szeregów, Kusocińskiego i Sucharskiego.

– Zakres inwestycji obejmuje wymianę przestarzałego, energochłonnego oświetlenia na nowe, LED, energooszczędne. Istniejące oświetlenie, ze względu na stopień zużycia, jest bardzo awaryjne – mówi Beata Więckowska-Wańczyk z gminnego referatu inwestycji. – Wymianie podlegają kompletne lampy oświetleniowe, czyli słupy i oprawy, oraz szafka oświetleniowa. W przypadku wystąpienia takiej konieczności, np. potwierdzonego pomiarami złego stanu kabla, uwzględniona zostanie również wymiana linii kablowej na tych odcinkach, gdzie to jest niezbędne – dodaje pracownik gminy.

Łączna ilość lamp przewidzianych do wymiany to 69 sztuk. Umowny koszt przedsięwzięcia to prawie 410 tys. zł.  Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji” Na jego wykonanie pozyskano dofinansowanie unijne.

– Pozyskaliśmy środki na bardzo ważną część infrastruktury miejskiej. Inwestycje z zakresu oświetlenia ulicznego zwiększają komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców, a to bez wątpienia jest dla nas jednym z priorytetów. Dodatkowo, nowe lampy LED zużywają zdecydowanie mniej energii, co niesie za sobą duże oszczędności i korzyści ekologiczne –  mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Część robót przygotowawczych została już wykonana. Wymieniono szafkę oświetleniową z zegarem sterującym oraz ułożono odcinek linii kablowej. Zdemontowano dwa słupy.

W tym tygodniu wykonawca ma rozpocząć sukcesywną wymianę lamp na osiedlu Młodych. Prace powinny zakończyć się pod koniec grudnia.

Roboty mogą wiązać się z wystąpieniem utrudnień dla mieszkańców, jak czasowy brak oświetlenia na odcinkach objętych wymianą.

Poprzedni artykułBędzie stadion lekkoatletyczny za 33 mln zł
Następny artykułPlac piknikowy przy ścieżce zdrowia