Rozpoczną się procedury przetargowe dotyczące rozbudowy stadionu lekkoatletycznego w Lubinie przy hali RCS. Miasto otrzymało na ten cel 16,5 mln zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jest też gwarant wsparcia w wysokości ponad 9 mln zł ze strony województwa. Całość będzie kosztowała ok. 33 mln zł, a obiekt ma być gotów do końca 2023.

W Lubinie 19 października Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu symbolicznie przekazało czek na 16,5 mln zł, które mają być połową środków na budowę stadionu lekkoatletycznego w miejscu dotychczasowego obiektu.

Decyzja wicepremiera Glińskiego powoduje, że przystępujemy do procedur ogłoszenia przetargu. Mamy też zagwarantowane 9,5 mln ze strony województwa plus dzisiejsze 16,5 mln zł od Ministerstwa oznacza, że tak naprawdę miasto pokryje mniej niż 1/3 tej inwestycji. To będzie stadion umożliwiający międzynarodowe zawody, mający wszystkie atesty. Mam nadzieję, że po wyłonieniu firmy ruszymy w styczniu lub lutym z budową. Myślę, że w ciągu 12 miesięcy inwestycja powinna być oddana – mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina.

 

Poprzedni artykułWciąż badają załogę KGHM. Jest nagroda za program profilaktyczny
Następny artykułNowe LED-y na osiedlu Młodych