Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie zajęło III miejsce w kategorii programów profilaktycznych w konkursie Bezpieczny Szpital Inspiracje przyszłości 2020. Wyróżnienie nadano za program jaki MCZ prowadzi dla załogi KGHM na zlecenie Polskiej Miedzi. Dotyczy on kontroli płuc i serca.

Nagrodę nadaje się od 5 lat. Przyznaje ją Gazeta Prawna pod okiem Ministra Zdrowia i NFZ. W tym roku konkurencja nie była mała.

– Ilość wniosków każdego roku jest większa. We wszystkich siedmiu kategoriach było ich tym razem kilkaset. W tym konkursie startowała też m.in. słynna kardiochirurgia profesora Zembali. Przy takich okazjach jest zawsze radość i duma, ale to pokazuje, ze na co dzień dbamy o profilaktykę, nie tylko leczenie. To już któryś program, jaki realizujemy. Jest satysfakcja, że ktoś widzi, iż dobrze pracujemy – mówił Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A. w Lubinie.

Sukces w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia” przyniósł projekt, jaki MCZ realizuje w zakresie diagnostyki płuc i serca na zlecenie KGHM Polska Miedź S.A. Program rozpoczął się jesienią 2019.

Z powodu obostrzeń pandemicznych był przerywany i zwieszany. przerwy. Teraz został przedłużony do końca tego roku. Jak dotąd, wśród zbadanych osób u 120 pacjentów stwierdzono poważne zmiany w płucach oraz 240 istotnych patologii w naczyniach wieńcowych.

– Chciałabym bardzo, by pacjenci zgłaszali się do programu. W tej chwili po przebytej pandemii dołączyliśmy do obrazu i do oceny zmiany pocovidowe w płucach. Więc zachęcam do zgłaszania – mówi Ewa Nienartowicz, kierownik zakładu Diagnostyki Obrazowej MCZ S.A. Najprościej zrobić to udając się do pokoju 101 w szpitalu MCZ w Lubinie przy Skłodowskiej albo zadzwonić pod 887 842 993.

Docelowo badaniami ma być objęta grupa 5000 pracowników polskiej miedzi. Jak dotąd przebadano 3600 osób.

 

 

Poprzedni artykułJedziemy do Ameryki – wystawa na polkowickim rynku
Następny artykułBędzie stadion lekkoatletyczny za 33 mln zł