I miejsce dla Polkowic w ministerialnym konkursie „Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” – edycja 2021. Nagrodą jest statuetka Ministra Klimatu i Środowiska, dyplom oraz czek na 10 tysięcy złotych.

 

Zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w kategorii do 100 tysięcy mieszkańców – zrównoważony transport, przyniósł projekt „Zakup bezemisyjnego taboru autobusowego dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice” oraz projekt „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”. Inwestycje te przyczyniają się do obniżenia zanieczyszczeń powietrza i zmniejszenia ruchu samochodowego, a przez to do poprawy stanu środowiska w Polkowicach.

– Cieszy to, że nasze działania zostały docenione w tak prestiżowym konkursie – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Miasto z Klimatem to miejsce, w którym realizując inwestycje dbamy o środowisko przyrodnicze, a przez to stwarzamy warunki do tego, aby mieszkańcom żyło się dobrze i bezpiecznie. To miejsce zielone, czyste, w którym żyje się w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i do tego dążymy – podkreśla burmistrz.

Poprzedni artykułBieg w 40. Rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna
Następny artykułKolejny sprzęt do szkoleń w MCKK – przenośnik taśmowy