Szkoleniowy przenośnik taśmowy jest w MCKK od czerwca tego roku, ale dopiero od 1 września służy uczniom klas górniczych II technikum i szkoły branżowej. Korzystają z niego również dorośli, którzy odbywają kursy szkoleniowe w MCKK.

Uczniowie i kursanci mogą dzięki nowemu urządzeniu poznać budowę przenośnika taśmowego, sygnały czy możliwość wyłączenia awaryjnego. Jak podkreślają instruktorzy, szkoleniowy przenośnik różni się od tych pod ziemią, ale pozwala nauczyć się zasad funkcjonowania.

– Każdy przenośnik ma bęben napędowy, silnik, rolki, po których przesuwa się taśma. Jest tu też i taśma. To są uniwersalne części każdego przenośnika, jak nasz, ale obrazującego uczniom prawidłową pracę prawdziwego przenośnika pod ziemią – informuje Janusz Jania, nauczyciel ZS MCKK w Lubinie

W MCKK z kursów szkoleniowych korzysta około 20 tys. dorosłych rocznie, w tym większość to pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. Szkoła zaś kształci obecnie na różnych kierunkach blisko 200 uczniów, będąc jednocześnie pod patronatem KGHM w programie „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”.

– Całe to zaplecze dydaktyczne pozwala nam w lepszym stopniu uczyć. Dzięki temu ktoś nie tylko widzi przy tablicy, ale też będzie mógł coś dotknąć Jesteśmy przekonani, że to w dużym stopniu przyczynia się do tego, jak się nauczy i jak będzie w przyszłości pracował – dodaje Andrzej Przytuła, kierownik działu szkoleń zawodowych, Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

MCKK nabyło nowe urządzenie pozyskują dotację z RPO.

Poprzedni artykułNagroda dla Polkowic. Miasto z Klimatem
Następny artykułJedziemy do Ameryki – wystawa na polkowickim rynku