O nagrody finansowe i rzeczowe walczyli uczestnicy zawodów we wspinaczce na trudność, które odbył się w Lubinie 25 września. Był to już VIII Memoriał Iwony Buczek. Zmagania organizowane są ku pamięci aktywnej działaczki Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie, która 8 lat temu zmarła tragicznie tonąc w Rokitkach.

Rokrocznie, chcąc upamiętnić Iwonę Buczek, działaczkę Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie, odbywają się otwarte zawody we wspinaczce na trudność. Na lubiński kielich wspinają się dzieci, kobiety i mężczyźni. Nagrody to zarówno pieniądze, jak i wartościowe przedmioty.

– Memoriał jest po to, byśmy pamiętali, by wspomnienia nie przemijała. Byśmy pamiętali, że Iwona była świetną koleżanką, globtroterką, która zwiedziła na pewno całą Europę i kawałek świata, gdyby miała czas, jej zasięg na świecie byłby zdecydowanie większy. Mamy dziś u nas wśród zawodników czołówkę Polski, jeśli chodzi kobiety i mężczyzn. Mamy zawodników, którzy przyjechali nie tylko z województwa, ale też z Krakowa, Zielonej Góry, Katowic czy Poznania – mówił Stanisław Barabaś, główny sponsor i organizator wydarzenia.

Poprzedni artykułNie ma technologii bez miedzi i bez KGHM – światowi eksperci w Polkowicach – FOTO
Następny artykułRower zamiast samochodu. Przejazd przez miasto z nagrodami – FOTO