Starostwo powiatowe zaczęło realizację inwestycji dotyczącej kompleksu szkolnego przy KEN. Celem zadania jest poprawa warunków kształcenia zawodowego i osób niepełnosprawnych. Pracę rozpoczęły się od budowy sieci ciepłowniczej. Kolejnym etapem będą sieci energetyczne. Potem wyburzony będzie dawny basen i sala gimnastyczna. Ostatecznie w nowej placówce mają być poza szkołą zawodową sale warsztatowe i bursa dla niepełnosprawnych.

 

Pierwszy etap prac to budowa węzłów ciepłowniczych i przyłączy do zmodernizowanych w przyszłości obiektów. Drugim etapem będą roboty energetyczne. – Sam obiekt będzie tak zbudowany, by w przyszłości w razie potrzeby rozbudować go na kolejne miejsca. Wstępnie będzie przeznaczony dla 60 osób. Przy przebudowie zaczęły się prace ciepłownicze. Jeśli mowa o przebudowie sieci energetycznej, to na razie prowadzimy procedury przetargowe. Jesteśmy przed otwarciem ofert. W październiku okaże się, jakie wpłynęły oferty i czy są na tyle korzystne, by dokonać wyboru wykonawcy – informuje Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury transportu i rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubinie.

W obiekcie po przebudowie będą kształcili się podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych i ci z Zespołu szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Poza tym uczęszczać będą tam również mieszkańcy powiatu polkowickiego, który lada chwila podpisze porozumienie w  sprawie współfinansowania przebudowy. 

Pierwszy etap prac powinien zakończyć się w ciągu 60 dni. Po nich nadejdzie czas na modernizację i budowę sieci energetycznych, by w kolejnej części wyburzyć obiekt z salą gimnastyczną i basenem, które od lat są wyłączone   z eksploatacji. Te roboty powinny mieć miejsce  jeszcze w tym roku. Cała inwestycja powinna zakończyć się z końcem 2022. 

Inwestycja to koszt 20 mln zł, z czego większość to środki powiatu. Poza tym wsparcie pochodzi z dotacji od Urzędu Marszałkowskiego oraz zadeklarowanej pomocy powiatu polkowickiego. 

 

Poprzedni artykułDzień Przedszkolaka. Mnóstwo atrakcji w PM „Słoneczko”
Następny artykułPolicjanci uświadamiają ósmoklasistów