W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej spotykają się z uczniami szkół podstawowych i średnich, aby w trakcie prelekcji rozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o cyberprzemocy.

Tym razem spotkanie odbyło się w Społecznej Szkole Podstawowej w Lubinie. Policjant podczas prelekcji przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Mowa byłą również  o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

– Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach, przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie. Policjant przekazał również swoim słuchaczom informacje na temat służby w Policji i opowiedział o tajnikach swojej pracy – informuje asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie.

inf.fot KPP Lubin 

Poprzedni artykułRuszyła inwestycja za 20 mln zł
Następny artykułWybory do Rady Sołeckiej