W Polkowicach w Światowy Dzień Bez Samochodu kluczyki i dokumenty nie będą nikomu potrzebne. Mieszkańcy miasta przesiądą się na rowery i ruszą we wspólny, rodzinny rajd. Jego zwieńczeniem będzie ognisko pełne konkursów i zabaw. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Polkowic.

Rajd rowerowy to wspaniały sposób na wspólne celebrowanie Światowego Dnia Bez Samochodu – mówi Marek Stępień, koordynator projektu z działu organizacji imprez sportowych Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. – Jest to wydarzenie zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców. Dlatego też tempo jazdy oraz trasa rajdu będą dostosowane do wszystkich uczestników, tak aby nie sprawiały nikomu trudności – dodaje.

Rajd rozpocznie się o godzinie 15.45 przed wejściem na baseny zewnętrzne, od strony ogródków działkowych „Relax” i potrwa około półtorej godziny. Trasa będzie prowadziła przez glinianki, Mogiłę Jeńca Wojennego i Dąb Papieski w Trzebczu. Ostatnim punktem na mapie rajdu będzie Ścieżka Zdrowia, gdzie odbędzie się wspólne ognisko.

Podczas ogniska nie zabraknie konkursów, zabaw i niespodzianek. Uczestnikom rajdu zapewnimy kiełbaski oraz wodę – zapowiada Marek Stępień.

Zapisy na rajd odbywają się pod numerem telefonu 76 746 90 31. Podczas rajdu uczestnicy powinni mieć ze sobą wypełnioną kartę zgłoszenia dostępną na Facebooku Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (załącznik do regulaminu).

Poprzedni artykułSTOP pneumokokom
Następny artykułPijawki i akupunktura – alternatywne metody leczenia coraz popularniejsze