Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu zapewnia, że finalne prace przy budowanej drodze ekspresowej idą zgodnie z planem. Dyrekcja informuje również, że w tym tygodniu lub najpóźniej w następnym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na odcinku od zjazdu na Szklary Górne do Biedrzychowej. Zapraszamy do odsłuchania wypowiedzi Lidii Markowskiej, dyrektor GDDKiA oddział we Wrocławiu.

Przedmiotem wypowiedzi Lidii Markowskiej, dyrektor GDDKiA oddział we Wrocławiu są postępy finalnych prac przy budowie odcinka drogi ekspresowej S3 od Lubina do Polkowic. Słuchacze dowiedzą się na czym będą polegały zmiany w organizacji ruchu drogowego, które planowane są najpóźniej w przyszłym tygodniu. 

 Przy okazji rozmowy spytaliśmy również o to, jak wygląda proces odzyskiwania pieniędzy od firmy Salini Polska, która w 2019 roku została odsunięta od wykonania zadania. Przypomnijmy ówczesny wykonawca sprawił, że odcinek Lubin-Polkowice nie został oddany do użytku wraz z innymi fragmentami, które służą kierowcom już od czerwca 2018. Fragmenty drogi, które ukończono na czas wykonywała firma Budimex i Mota Engil. Ta ostatnia jako lider konsorcjum w listopadzie 2019 wygrała przetarg na dokończenie feralnego odcinka Lubin-Polkowice. 

Poprzedni artykułUnikatowy Piknik Rodzinny ze strongmanami
Następny artykuł39. rocznica Zbrodni Lubińskiej – FOTO