Sześciu członków klubu HDK Serce Górnika Przy ZG Lubin otrzyma Odznakę Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wyróżnienie to nadał Minister Zdrowia. Nie jest jeszcze znany termin nadania tych odznak ani miejsce ich wręczenia.

Minister Zdrowia wyróżnił Odznaką Honorową Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu członków Klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. To Zbigniew Bojczuk, Marcin Kazieczko , Bartłomiej Młodecki, Ireneusz Skrzypczak, Ireneusz Stankiewicz i Mariusz Tryniszewski.

– Pierwszy raz oddałem krew 20 lat temu kiedy jeszcze chodziłem do Technikum Górniczego w Lubinie. Namówił mnie mój tata, który też regularnie oddawał krew. Tato obecniejuż nie oddaje krwi, bo ma 70 lat, a można to robić do 65 roku życia. Potem już tak zostało, samo z siebie i jest tak do dziś. Staram się oddawać krew regularnie, czyli 4-5 razy w roku, bo tyle mniej więcej wychodzi z odstępami po każdej donacji krwi. Krew oddawać warto zawsze, oczywiście o ile można i nasz stan zdrowia na to pozwala. Oddaję ją honorowo, bo być może kiedyś sam będę tej krwi potrzebował. Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Drugi powód dlaczego jestem regularnym krwiodawcą to straszne deficyty w banku krwi. Trzeba ją oddawać tak po prostu, żeby nikomu jej nie brakowało – mówi Mariusz Tryniszewski.

Odznaka zasłużony dla kraju będzie dla mnie bardzo ważnym odznaczeniem. To najwyższe odznaczenie w tym zakresie. Już jestem z tego tytułu dumny. Fajnie jest po prostu bezinteresownie pomagać. Zachęcam wszystkich do tego, aby oddawać krew, bo nikt z nas nie wie czy kiedykolwiek będzie jej potrzebować czego oczywiście nikomu nie życzę – dodaje Mariusz Tryniszewski znany w Lubinie również jako wokalista i muzyk pod pseudonimem artystycznym MuzykoManiek.

Poprzedni artykułOchotnicy z Nowej Wsi Lubińskiej w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym
Następny artykułSzczepionkoBUS w trasie