Prawie 8 mln zł będzie kosztowała nowa kaplica na cmentarzu w Oborze. Stara została właśnie zrównana z ziemią, a służyła lubinianom ponad 30 lat. Zanim powstanie nowy budynek, przygotowano duży okazjonalny namiot z ołtarzem, gotowy pomieścić 40 osób. Nowa kaplica powinna być gotowa jesienią 2022.

Przetarg na budowę nowej kaplicy na cmentarzu w Oborze wygrała lokalna firma Urbex, która właśnie zaczęła prace wyburzeniowe starego obiektu.

– Mieliśmy kaplicę, która liczyła ponad 30 lat. Była zaadaptowana ze starych garaży. Nie przynosiła chwały Lubinowi. Chcieliśmy żeby pogrzeby były w godnych warunkach w związku z tym powstał projekt kaplicy – mówi Artur Dubiński, dyrektor Cmentarzy Komunalnych w Lubinie.

Nowy obiekt ma stylem wpisywać się w nowoczesny klimat cmentarza i nowo powstałe kolumbarium, które wygrało już ogólnopolski konkurs. Jak zapewnia Artur Dubiński, nowa kaplica będzie również obiektem, który zostanie zgłoszony do takiego konkursu i nie jest wykluczone, że zdobędzie wyróżnienie. 

Zanim jednak na przełomie września i października 2022 zostanie oddany do użytku nowy budynek, lubinianom przygotowano duży namiot, w którym jest do dyspozycji ołtarz, a docelowo zmieści około 40 żałobników. 

Poprzedni artykułTeoria a praktyka, czyli co młoda lubinianka mówi o pracy dla LubinExtra?
Następny artykułFestiwal Folklorystyczny Świat Pod Kyczerą