Z wdzięczności za pomoc i wsparcie w trakcie pandemii koronawirusa, za działania mające na celu zdrowie i bezpieczeństwo załogi ZG Lubin HDK Serce Górnika postanowiło wyróżnić ponad 30 osób. Wręczono odznaczenia i podziękowania tym, którzy w najtrudniejszych chwilach angażowali się z myślą o innych.

Klub Honorowych dawców Krwi chcąc podziękować tym krwiodawcom i pracownikom ZG Lubin, którzy mocno angażowali się podczas pandemii w działania skupione na bezpieczeństwie, postanowił nadać odznaczenia za walkę z SARS-COV2. Podczas piątkowej uroczystości (6.08) wyróżniono 33 osoby.

– Od zeszłego roku żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości. Spotkaliśmy się z obostrzeniami, o których wcześniej nigdy byśmy nie pomyśleli. Ci, których chcemy wyróżnić, to osoby, które zaangażowały się zarówno w utrzymanie procesu oddawania krwi mimo poważnych obostrzeń, jak i ci, którzy na szczeblu zarządzającym w ZG Lubin robili wszystko, by załoga była bezpieczna. Współpracowali z nami społeczni inspektorzy pracy, ratownicy górniczy. Chcemy im tak symbolicznie podziękować za to, że nasz zakład mimo pandemii mógł funkcjonować. Było normalne wydobycie, a ludzie wciąż mają pracę – mówił Zbigniew Młotek, prezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Poprzedni artykułPremiera hymnu na 75-lecie Zagłębia już dziś
Następny artykułPolicja z Lubina nie komentuje. Chłopak po ich interwencji nie żyje. Kto zawinił?