Na kanale Zagłębia Lubin na youtube dziś, czyli w piątek 6 sierpnia o 19:45 będzie premiera teledysku “Zagłębie pokoleń – Hymn na 75-lecie”. Utwór to dzieło znanego od lat w Lubinie rapera, Pawła Żebrowskiego , pseudonim artystyczny „Żebro”. Razem z artystą zapraszamy dziś wieczorem do obejrzenia wyjątkowego klipu.

Paweł Żebrowski „Żebro” jest autorem tekstu do hymnu na 75-lecie Zagłębia Lubin. O stworzenie utworu poprosił go klub. Jak mówi lubiński raper, jego serce jest w stolicy polskiej miedzi, od lat związane z Zagłębiem więc napisanie takiego tekstu to ogromna przyjemność.

– Wychowałem się na Zagłębiu. Gdy miałem 5-6 lat tato zabierał mnie na mecze. Sam również grałem w młodzikach. Od tamtej pory cały czas chodzę na mecze. To wszystko jest mi bliskie. Nie było żadnego problemu z napisaniem tekstu – mówi Paweł Żebrowski.

Piosenka ma trzy zwrotki. Wokalista kieruje swoje słowa i do piłkarzy, i do kibiców. Wspomina historię klubu, ale też motywuje obecnych sportowców z miedziowego klubu.

Poprzedni artykułPomoc finansowa dla głogowskiego szpitala
Następny artykułOdznaczenia za działania w pandemii od HDK Serce Górnika – FOTO