Ponad 200 osób wzięło udział w biegu głównym w niedzielę 27 czerwca w Koźlicach podczas Pikniku Charytatywnego przygotowane z myślą o wsparciu dla Marcina chorującego na czerniaka. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale też dla najmłodszych. We wszystkich konkurencjach uczestniczyło ponad 400 osób.

Były biegi, zawody na rowerach MTB, masaż od kręgarza, pokaz pierwszej pomocy od HDK Maltański Krzyż Legion, zumba, kiermasz słodkości, loteria pełna nagród słowem mnóstwo atrakcji, które do Koźlic w niedzielę przyciągnęły tłumy. Na starcie do biegu głównego na Grzybową Gorę na dystansie 6 km stanęło ponad 200 osób.

– Jestem tu, bo chcę pomóc koledze. Grzybowa Góra to nie jest dla mnie nowość. Trasa płaska i trochę górek, znam ją dobrze, bo tu biegam i trenuję. To dobra trasa dla początkujących, i dla zaawansowanych. To nic tak trudnego. Warto pomagać, bo nie wiadomo, co nas czeka w przyszłości. Dziś jesteśmy zdrowie, jutro już nie, dlatego pomagamy wszystkim i zawsze jestem do tego chętny – mówił Adam Oborski, z klubu ZG Run, pracujący na co dzień w KGHM Zanam.

– Były już wyścigi rowerów MTB na trasie MTB, biegi dla dzieci na 300, 200 i 100 metrów. Udział wzięło w nich ponad 100 maluchów. Były też  już licytacje, z których zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy. Zaangażowali się przyjaciele Marcina i jego rodzina. Czekają ciepłe posiłki, a co najważniejsze dla dzieci były lody Ekipa. Impreza wyszła nam bardzo dobrze, bo przewija się dużo ludzi – relacjonował Artur Niedźwiedzki.

Organizatorami wydarzenia był m.in. klub ZG Run, NSZZ Solidarnośc Volkswagen Motor Polska, Niedźwiadki Biegają, Gmina Rudna, Stowarzyszenie Grzybowa Góra, Nadleśnictwo Lasy Państwowe.

Wpisowe do biegu w całości przekazane zostało na pomoc dla Marcina. Poza tym dochód z wszystkich atrakcji na pikniku trafił do puszki. Trwa liczenie zebranych pieniędzy.

Poprzedni artykułNajlepsi tancerze z Polski na Mistrzostwach w Lubinie – FOTO
Następny artykułWalczą z awariami i nielegalnymi podłączeniami