W sobotę i w niedzielę 26 i 27 czerwca  do hali RCS w Lubinie zawitało blisko 200 par najlepszych tancerzy z całej Polski a to za sprawą Mistrzostw Polski w tańcu Towarzyskim. Na parkiecie  w 9 kategoriach o szczyt podium walczą również przedstawiciele Lubina.

Przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, która na organizację Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim przekazała 40 tys. zł udało się zorganizować po raz pierwszy w historii tak ważną imprezę taneczną w Lubinie. W hali RCS w sobotę 26 czerwca i w niedzielę 27 czerwca występuje prawie 200 par. Prezentują najwyższy w Polsce poziom, walcząc w 9 kategoriach o szczyty podium.

Udało się to zorganizować dzięki przychylności miasta, RCS i Fundacji KGHM Polska Miedź. Dostaliśmy od nich znaczące wsparcie. Tancerzy oceniają sędziowie z Polski i całego świata –  mówiła w sobotę Katarzyna Mierzwa, kierownik artystyczny Mistrzostw. 

Wśród tancerzy nie zabrakło lubinian. – Razem tańczymy od roku, ale każde z nas zaczęło karierę taneczną od dziecka. To ciężka praca na co dzień. Kondycja jest najważniejsza, poza tym trzeba znać technikę. Obcasy dla pań to przyzwyczajenie i wprawa. To się robi całe życie  więc kwestia wprawy –  mówiła Marysia Jaworek z Krakowa, ale mieszkająca w  Lubinie  i jej partner Mateusz Krupa z Lubina. 

Finał mistrzostw rozpocznie się w niedzielę 27 czerwca o 17:30. Wstęp jest odpłatny. To koszt 50 zł dla widzów.

Poprzedni artykułTrudny rok szkolny dyktowany nauką zdalną skończony – FOTO
Następny artykułPobiegli dla Marcina w Koźlicach – FOTO