W Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie organizowane są egzaminy dla górników i elektryków. Sesja trwa do 7 czerwca i obejmuje naprawdę szeroką grupę zdających, zarówno spośród młodzieży z Zespołu Szkół MCKK, jak i dorosłych, którzy kończyli w MCKK kursy eksternistyczne. Od 25 czerwca egzaminowani podchodzić będą do sprawdzania wiedzy praktycznej.

Po trzech latach technikum górniczego do egzaminu państwowego przystępuje 39 uczniów Zespołu Szkół MCKK. Stres dzielą z nimi również dorośli, a dokładnie 45 osób, które ukończyły kursy w MCKK. Wielu ze zdających, to pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. lub spółek świadczących usługi na rzecz miedziowego giganta.

– Trochę wiedzy na kursie nabyliśmy i mam nadzieję, że dobrze ją teraz sprzedamy. Pracuję jako ślusarz-mechanik w ZG Lubin i po egzaminie mam nadzieję, ze będę już górnikiem. Wiedzy mieliśmy sporo i z miedzi, i z węgla. To obszerne informacje i mam nadzieję, że pomogą nam na co dzień w praktyce w pracy – mówił Paweł Szabelski, pracownik ZG Lubin. 

Egzaminy rozpoczęły się o 10:00. Komisyjnie wydano arkusze egzaminacyjne, a tym, którzy nie stawili się na czas przyjdzie sprawdzać swoją wiedzę w innym terminie. Przed zdającymi jeszcze egzamin praktyczny, który rozpocznie się 25 czerwca.

Poprzedni artykułKamery w Polkowicach. Na dwóch wjazdach zamontowano znaki pomiaru prędkości
Następny artykułSami sobie dali absolutorium, czyli sesja w powiecie