Przemarsze i minikoncerty orkiestr dętych ZG Lubin, ZG Rudna, ZG Polkowice-Sieroszowice, Huty Miedzi Głogów wraz z mażoretkami rozpoczęły się w piątek 28 maja w Lubinie. W sobotę odbędą się w Legnicy, w niedzielę w Głogowie, zaś w poniedziałek w Polkowicach. To niecodzienne wydarzenie wiąże się z jubileuszem 60-lecia KGHM i pozwoli tę ważną uroczystość świętować wszystkim mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

Poluzowanie obostrzeń pandemicznych pozwoliło, by KGHM Polska Miedź S.A. świętowała ważny jubileusz – 60 lecie istnienia.

– Nie tylko kierujemy się do siebie, do naszej firmy, ale wychodzimy na zewnątrz. Dziś przemarsz ulicami Lubina, w następnych dniach kolejne miasta. Mieszkańcy zobaczą trochę tego górniczego powietrza i muzyki górniczej. Pokażemy, że świętujemy nasze 60-lecie, bo już można świętować w przestrzeni publicznej. Bardzo dziękuję, świętujmy, bądźmy razem – mówił do zgromadzonych muzyków w Lubinie Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

W Legnicy w sobotę 29 maja przemarsz rozpocznie się na placu Meisslera, uda się deptakiem do Rynku, gdzie mieszkańcy będą mogli wysłuchać minikoncertu okraszonego pięknym układem tanecznym głogowskich mażoretek.

– Nie miałyśmy dużo możliwości do ćwiczeń, zaczęłyśmy niedawno, ale myślę, że będzie dobrze. Wszystkie boimy się jednego – że spadnie pałeczka, bo jednak, jeśli tak się stanie, to trzeba się schylić, podnieść i to psuje układ, ale mamy nadzieje, że będzie dobrze – mówi Sandra Nagaś, 21 – latka, która jest mażoretką od 11 lat.

Poprzedni artykułNowa drabina, nowy kwatermistrzowski i nowy skokochron
Następny artykułLubin, Legnica i Głogów – zbiórka krwi na jubileusz KGHM – FOTO