Młodzież zdająca w tym roku maturę liczyła właśnie na powieść Bolesława Prusa jako dzieło przewodnie rozprawki. Tak też się stało. „Czy ambicja ułatwia osiągnięcie człowiekowi zamierzonego celu?” – to temat tegorocznej maturalnej rozprawki, który maturzyści mieli rozważyć przy pomocy “Lalki”. To właśnie z  rozprawki na maturze z  języka polskiego można zdobyć największą ilość punktów. Pozostałe zadania były  zamknięte i polegały na pracy z tekstami.

 

Ponad 740 uczniów szkół średnich w powiecie lubińskim przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości. Pierwszy dzień zmagań to oczywiście język polski, a na nim oczekiwana przez większość uczniów “Lalka” Bolesława Prusa oraz rozważania nad ludzka ambicją i tym, czy może pomóc w osiąganiu celu. 

Drugi dzień matur będzie, jak mówi większość uczniów” nieco trudniejsza, a to za sprawą matematyki. Na maturzystów czekają jeszcze egzaminy z języka obcego oraz innych wybranych przez nich przedmiotów. Wszystkie matury przeprowadzane zgodnie z  zasadami reżimu sanitarnego potrwają w tym roku do 20 maja. 

Poprzedni artykułKonkurs od KGHM. Duże pieniądze do zgarnięcia
Następny artykułMaluch- szkoła rodzenia” w Polkowicach