“Przyszłość jest z miedzi” to hasło przewodnie obchodów 60. jubileuszu KGHM Polska Miedź S.A. Z tej też okazji miedziowa spółka ogłasza ciekawy konkurs dla miłośników gier. Wystarczy zespołowo stworzyć grę, a można wygrać nawet 10 tys. złotych.

Inspirujemy, nagradzamy, gramy – w ramach jubileuszu 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza do udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Miedź Jam. Na twórców gier zainspirowanych czerwonym metalem czekają atrakcyjne nagrody.

Hasło przewodnie gry Miedź Jam to „Przyszłość jest z miedzi”. Towarzyszy ono przez całe obchody 60. jubileuszu KGHM.

– Widzimy jak zmienia się świat i nasze miejsce w nowoczesnej gospodarce. Miedź otacza nas w większości urządzeń, ale często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mam nadzieję, że konkursowe gry przybliżą graczom i młodszemu pokoleniu znaczenie tego surowca, a równocześnie będą świetną zabawą. Polscy twórcy gier są bardzo utalentowani i kreatywni. Sam nie mogę się doczekać by zobaczyć ich pomysły – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A..

Miedź Jam rozpocznie się 17 maja i potrwa tydzień. Gra przeprowadzona zostanie w formule online. 

W ramach wydarzenia, twórcy gier w maksymalnie 4-osobowych zespołach będą mieli za zadanie stworzyć grę związaną z tematem przewodnim, czyli miedzią. Jury zwróci uwagę na walory edukacyjne, artystyczne, jak i rozrywkowe każdej z produkcji. Wydobywana przez KGHM miedź jest wykorzystywana w wielu nowoczesnych technologiach – od układów komputerów przez obwody w elektrycznych samochodach czy turbiny wiatraków. Surowiec używany jest w najnowocześniejszym sprzęcie medycznym oraz architekturze i sztuce. Według ekspertów światowe zapotrzebowanie na ten metal będzie rosło. Dlatego KGHM zdecydował się upowszechnić wiedzę o miedzi organizując Miedź Jam.

By wziąć udział w wydarzeniu, konieczne jest zarejestrowanie się poprzez formularz na stronie MiedzJam.pl. Rejestracja rozpocznie się 4 maja i potrwa do 17 maja. Termin przesyłania gier konkursowych upływa 23 maja o godz. 23:59. Następnie zgłoszone gry będą ocenione przez jury, a wyniki zostaną ogłoszone w dniu 26 maja. Szczegółowy regulamin gry dostępny jest tutaj.

Każdego dnia rywalizacji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji zaproszonych gości. Na otwarciu wydarzenia Marcin Chludziński, prezes KGHM, opowie o idei Miedź Jamu. Prelekcje poprowadzą weterani polskiego gamedevu – Maciej Miąsik (Fire Fight, Schizm czy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów) oraz Wojciech Kasprzyk (Bussiness Development Manager specjalizujący się w grach mobilnych i przeglądarkowych). Harmonogram prelekcji znajduje się na stronie internetowej i będzie aktualizowany na bieżąco.

Nagrodą za 1 miejsce jest 10 tys. zł, za 2 miejsce – 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł. Nagroda specjalna, dla najlepszej gry przeglądarkowej, wyniesie 10 tys. zł. Dodatkowo od czerwca, wszystkie gry będą dostępne za darmo w serwisie GamePlanet, a najlepsze tytuły będą dodatkowo promowane.

Szczegóły na stronie internetowej MiedzJam.pl i wydarzeniu na Facebooku.

inf. KGHM

 

Poprzedni artykuł3 maja – święto konstytucji w Lubinie – FOTO
Następny artykułMatura dzień pierwszy i “Lalka” na języku polskim