Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie zapowiedział nowe zasady szczepień, w tym uruchomienie systemu szczepień przedsiębiorstw. Prezes KGHM Marcin Chludziński zapewnił, że firma jest gotowa do przeprowadzenia akcji szczepień dla załogi.


– Po to, by zdynamizować proces szczepień w Polsce, wprowadzamy nowe zasady, nowe ścieżki szczepień. Dlatego właśnie dzisiaj na Dolnym Śląsku, z Lubina, z KGHM – perły naszego przemysłu, informuję, że od drugiej dekady maja będziemy wdrażali program szczepień w przedsiębiorstwach. Chcemy przeprowadzić ten proces jak najszybciej. Dlatego m.in. otwieramy Punkty Szczepień Powszechnych. Gdy tylko dotrą do nas zamówione miliony dawek szczepionek, zdecydowanie przyśpieszymy. To będzie przełom, jestem o tym przekonany – powiedział podczas konferencji prasowej w KGHM Premier Mateusz Morawiecki.

Premier pogratulował KGHM wyników finansowych i podziękował za działania podejmowane wspólnie w walce z pandemią.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podkreślił, że w miedziowej spółce najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. – Dzięki takiemu podejściu pracujemy bez żadnych przerw związanych z pandemią koronawirusa. Przygotowujemy się już do organizacji szczepień dla wszystkich pracowników i bardzo dziękuję za tę możliwość. Będziemy mogli nadal spokojnie pracować i realizować nasze cele ekonomiczne. Tak rozumiemy naszą misję: generujemy zyski, dajemy pracę i inwestujemy – dodał Marcin Chludziński, Prezes KGHM.

KGHM jest praktycznie gotowy do przeprowadzenia akcji szczepień pracowników. Dobrowolne szczepienia będą realizowane w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, w którym funkcjonują już dwa punkty dedykowane wyłącznie takim działaniom. W ciągu najbliższych dni uruchomiony zostanie trzeci punkt. Szczepienia w MCZ prowadzone są cały tydzień, również w weekendy. W szpitalu udało się już zaszczepić blisko 20 tys. mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Od listopada 2020 roku w MCZ funkcjonuje również oddział covidowy na ponad 50 łóżek. Działanie oddziału nie wpływa na pracę reszty szpitala. Pacjentami z koronawirusem opiekują się lekarze i pielęgniarki, którzy pracują tylko w tej placówce. KGHM pomógł również w budowie tymczasowych szpitali covidowych w Wałbrzychu i Legnicy. W Legnicy placówka będzie działać również po zakończeniu pandemii. Przeniesione tam zostaną inne oddziały.

inf.fot. KGHM

Poprzedni artykułGmina pomaga bezdomnym
Następny artykułMłodzież z Lubina chce wspierać radnych