Ludzie bezdomni mogą liczyć na opiekę polkowickiego samorządu.  W 2021 roku na utrzymanie schroniska dla bezdomnych z gminnego budżetu wydano ponad 82 tysiące złotych.

Schronisko dla bezdomnych w Polkowicach znajduje się przy ul. Spokojnej 1. Ze względu na reżim sanitarny obecnie w schronisku jest 16 miejsc. Ośrodek Pomocy Społecznej  oprócz udzielania pomocy bezdomnym w formie schronienia, ciepłego posiłku, środków rzeczowych czy finansowych daje możliwość do skorzystania z pomocy specjalistów ds. uzależnień, psychologa, terapeuty, radcy prawnego oraz możliwość skorzystania z prac społecznie użytecznych.

– Osoby pracujące w schronisku mają stały kontakt ze Strażą Miejską, Policją i stowarzyszeniami w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności, jak również problemów uzależnień – mówi  Beata Puławska dyrektor Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Od wielu lat funkcjonariusze polkowickiej Straży Miejskiej współpracują z ośrodkiem pomocy społecznej w zakresie pomocy osobom wymagającym zabezpieczenia. Patrole są wyczulone na przebywanie takich osób przez długi czas na dworze szczególnie podczas minusowych temperatur

– Praca z osobami nowo przyjętymi została utrudniona, ponieważ zgodnie z rekomendacjami wojewody, każda osoba zgłaszająca się o pomoc w formie schronienia powinna przejść kwarantannę w osobnym lokalu lub test na koronawirusa – dodaje Beata Puławska. – Radzimy sobie z takimi sytuacjami. Osoby chore, wymagające wzmożonej pomocy, umieszczane są w mieszkaniach chronionych – wyjaśnia dyrektor ośrodka.

Od początku tego roku na utrzymanie schroniska dla bezdomnych z gminnego budżetu wydano ponad 82 tysiące złotych.

Poprzedni artykułPrywatne lasy pod nadzorem inspektora
Następny artykułPremier ogłosił w KGHM nowe zasady szczepień przeciw COVID-19