W sobotę 10 kwietnia ci, którzy przywieźli elektroodpady na parking Kauflandu w Lubinie dostawali w podziękowaniu bratek. To kolejna odsłona zbiórki elektrośmieci, jaką prowadzi od ponad 10 lat w Lubinie firma AG-Eko. Choć początki bywały różne, to dziś nie trzeba już wielu namawiać do odpowiedzialnego zachowania, jeśli mowa o pozbywaniu się elektroodpadów. Ci, którzy nie mają sposobności przywiezienia takiego sprzętu, mogą liczyć na odbiór z domu.

– Już od ponad 10 lat prowadzimy akcję na terenie Lubina dla mieszkańców nie tylko miasta, ale też okolic. Wszyscy już się przyzwyczaili, że to zawsze pierwsza sobota miesiąca, że tego dnia mogą pozbyć się zużytych sprzętów. Od kilku miesięcy te akcje odbywają się na parkingu sklepu Kaufland. Wcześniej były w okolicy Auchan. Dziś wyjątkowo przesunęliśmy termin z uwagi na święta, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Zawsze z wyprzedzeniem o tym informujemy – mówi Aneta Gonera z firmy AG-Eko.

W podziękowaniu za przywieziony sprzęt 10 kwietnia lubinianie otrzymywali  od organizatorów bratki.

Każdy, kto ma w domu sprzęt dużych gabarytów, może skorzystać z bezpłatnego odbioru urządzeń z miejsca zamieszkania. Wystarczy zadzwonić pod numer 726 88 70 70 i się umówić. Taki transport wraz z wyniesieniem z domu odbywa się w piątki przez okrągły rok.

 

Poprzedni artykułMotocykl, prędkość i zderzenie z osobówką
Następny artykułBabki z Korbą nabijają kilometry