Ponad 60 kobiet w różnym wieku tworzy grupę pod nazwa „Babki z Korbą”. Wyjeżdżają w trasy ok. 30 km. Najczęściej jeżdżą drogami pożarowymi i leśnymi ścieżkami. Kobiety zapraszają każdą mieszkankę Polkowic, która lubi pokręcić i ma ochotę spędzić trochę czasu w miłym towarzystwie.

Choć nazywają się babkami z korbą, określenie babki z pasją równie dobrze do nich pasuje. Grupa polkowiczanek „Babki z Korbą”  kocha kolarstwo, wyzwania i nabijanie kilometrów w doborowym towarzystwie.

– Obserwowałyśmy, że w innych miastach istnieją grupy rowerowe złożone wyłącznie z kobiet i całkiem fajnie się rozwijają, wiec postanowiłyśmy spróbować również w Polkowicach i okazało się, że to strzał w dziesiątkę – mówi  Olga Biedrzycka, założycielka grupy „Babki z Korbą”.

Damska grupa rowerowa na Facebooku liczy ponad 60 kobiet w różnym wieku. Ale aktywnie w wyprawach rowerowych uczestniczy około 15 pań. Gdy, któraś z nich wybiera się na rower wystarczy, że napisze o tym na forum i z pewnością znajdzie towarzyszki.

– Najczęściej spotykamy się we wtorkowe popołudnia. Można nas znaleźć na Facebooku, grupa nazywa się „Babki z korbą – Polkowice” i tam poprzez wydarzenia informujemy o naszych spotkaniach  – wyjaśnia Olga Biedrzycka.

Dziewczyny z rowerowej grupy nie boją się długich tras. Ale dbają o siebie i o swoje bezpieczeństwo, tak aby każda uczestniczka podczas wyprawy czuła się komfortowo.

– Wyjeżdżamy w trasy ok. 30 km, najczęściej drogami pożarowymi i leśnymi ścieżkami, aby było bezpiecznie i żebyśmy wszystkie czuły się swobodnie. Nasza grupa przestrzega przepisów drogowych, jeździmy w kaskach oraz z odpowiednim oświetleniem –mówi  Olga Biedrzycka.

 „Babki z korbą” zapraszają każdą kobietę, która lubi pokręcić i ma ochotę spędzić trochę czasu w miłym towarzystwie.

Poprzedni artykułBratek za elektrozłom
Następny artykułGmina wspiera polkowickich ratowników