Prace remontowe przy drugim odcinku Jana Pawła II w Lubinie zaczynają się, a co za tym idzie również niedogodności dla kierowców. Od 24 marca zamknięty dla ruchu jest odcinek Jana Pawła II od Hutniczej do Jarzębinowej. Dotację bliską 2 mln zł na tę modernizację miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych w grudniu ubiegłego roku.

Pierwszy odcinek Jana Pawła II w Lubinie remontowano na odcinku od Jarzębinowej do Leszczynowej. Teraz w związku z dotacją, jaką od grudnia na kolejny etap modernizacji Jana Pawła II miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych zaczną się prace drugiego odcinka.

Od 24 marca na fragmencie Jana Pawła II od Jarzębinowej do Hutniczej wstrzymany zostaje ruch. Mogą tam poruszać się tylko autobusy komunikacji miejskiej i te, które wiozą pracowników KGHM. Inni kierowcy muszą korzystać  z przygotowanych objazdów. 

Cały remont tego fragmentu ma kosztować 3 mln 800 tys. Będzie to odcinek na odległości 400 metrów. 1 mln 850 tys. zł to środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny zakończyć się we wrześniu tego roku. 

Poprzedni artykułZarząd KGHM odwołany i powołany
Następny artykułPakiet dla polkowickich przedsiębiorców