Jaskółka dla Gai, czyli nowy challenge z myślą o zbiórce pieniędzy dla chorej na padaczkę Gai Nowak. Stowarzyszenie Tak dla Lubina zainaugurowało pierwszą odsłonę zabawy polegającej na robieniu jaskółki i wpłacaniu 10 zł na rzecz chorej dziewczynki. Nominowano nowe grupy tych, którzy zrobią jaskółkę i wesprą zbiórkę środków na operację Gai. W sumie trzeba 850 tys. złotych.

Była Kaskomania, był bieg charytatywny, są licytacje więc przyszła pora na kolejne działania, które wesprą zbiórkę pieniędzy dla Gai. Stowarzyszenie TAK dla Lubina.

– Wczoraj, tj. 11 marca zainaugurowaliśmy challenge Jaskółka dla Gai.  Dwa lata temu wpadliśmy na pomysł kaskomanii dla Gai, która często musiała nosić kask na głowie, który ją chronił. Wtedy też ubraliśmy kaski i nagraliśmy filmik wspierający dziecko. Teraz kaskomania się trochę rozrosła i mamy wiosnę. Wymyśliliśmy challenge z jaskółką w tle. Jaskółka jest fajna do wykonania dla pań, panowie mogą zrobić pompki, ale wszyscy muszą mieć cokolwiek na głowie, jak czepek, kask, wianek czy kapelusz. Zabawa jest przednia, a zwykłą jaskółkę nie jest łatwo zrobić choć wydaje się rzeczą banalną. Zdecydowaliśmy się na to, bo Gaja takiego ćwiczenia nie zrobi, a chcielibyśmy by mogła. Kiedy uda się zebrać te pieniądze i przeprowadzić operację dużo rzeczy u Gai wróci do normy i będzie mogła funkcjonować jak każde dziecko – mówi Katarzyna Marcinek, wiceprezes Stowarzyszenia TAK dla Lubina.

Grupa osób, które wykonają challenge musi nominować pięć kolejnych grup. Każdy uczestnik przekazuje na rzecz Gai 10 zł. Już wiadomo że w charytatywnej zabawie weźmie też udział HDK Maltański Legion, strażacy z OSP Wosień, Niedźwiadki Biegają Stowarzyszenie Grzybowa Góra, Zielona Szkoła czy Morsy Lubin.

Poprzedni artykułWycieli drzewa, bo będzie droga
Następny artykułDzień Sołtysa w Gminie Polkowice