W miejscowości Tymowa w Gminie Ścinawa działalność rozwija podmiot gospodarczy oferujący miejsca noclegowe Pokoje Gościnne „W sadzie” Krzysztof Postoł. Realizacja operacji „Utworzenie podmiotu gospodarczego oferującego miejsca noclegowe, jako element kompleksowej oferty turystycznej obszaru Krainy Łęgów Odrzańskich’’ była możliwa dzięki pomocy finansowej uzyskanej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2018.

Oferta noclegowa skierowana jest do turystów odwiedzających Krainę Łęgów Odrzańskich.
W ramach operacji utworzonych zostało 10 miejsc noclegowych w 3 pokojach dwuosobowych i 1 pokoju czteroosobowym. Obiekt jest ogrodzony, posiada własny parking, objęty jest monitoringiem.
W obiekcie istnieje możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w kuchni,
a także możliwość zakupu produktów pochodzących od podmiotów lokalnych oferujących owoce, warzywa, miody z lasów odrzańskich, przetwory owocowo-warzywne, w tym ogórki i patisony konserwowe. Produkty te prezentowane są w specjalnej witrynie ustawionej w jadalni. Współpracujemy także z podmiotami lokalnymi oferującymi dania gotowe tj. restauracją i pierogarnią.
Oferta noclegowa wzbogacona jest możliwością skorzystania z dodatkowych form aktywności, gdyż do dyspozycji turystów nieodpłatnie pozostają 4 rowery turystyczne. Znajdujące się w okolicy zabytki architektury oraz trasy rowerowe przebiegające przez piękne tereny leśne zachęcają do rowerowych wycieczek. W chłodniejsze wieczory można się ogrzać w cieple tradycyjnego kominka.
Na terenie posesji wśród sosen, świerków i brzóz można odpocząć w altanie
i przygotować posiłek na grillu. W głębi posesji znajduje się sad, złożony z ponad stu tradycyjnych drzew owocowych, w którym rosną drzewa wysokopienne z rozłożystymi koronami. Stwarza to dodatkowe miejsce odpoczynku, relaksu z ciekawą książką w słoneczny dzień i zachęca do poznania smaku owoców starych odmian drzew owocowych.
Dla miłośników dzikiej przyrody dostępna jest platforma widokowa, umożliwiająca obserwację dzikich zwierząt, pojawiających się na przyległych polach.
W ramach współpracy partnerskiej z lokalnymi podmiotami działającymi w Krainie Łęgów Odrzańskich oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z usług w zakresie wypożyczania sprzętu sportowego, w szczególności kajaków oraz współorganizacji spływów kajakowych po rzece Odrze w ramach kajakowego Szlaku Odry.

Dane kontaktowe:
Pokoje Gościnne „W sadzie” Krzysztof Postoł
Tymowa 93A
59-330 Ścinawa
tel. 783 918 062
Facebook: Pokoje Gościnne W sadzie

 

Poprzedni artykułBezpłatne badania dla kobiet
Następny artykułWstrząs na G-11 w Rudnej