Siedziba WTZ “Przytulisko” i świetlicy terapeutycznej działających przy Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie doczekała się nowego, ekologicznego pieca. Inwestycja warta 25 tys. zł została zrealizowana dzięki wsparciu z PEFRON-u i datków od instytucji i prywatnych darczyńców.

 

Od dwóch tygodni w budynku przy Odrodzenia 8, czyli w siedzibie WTZ “Przytulisko” , gdzie roztaczana jest opieka nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, działa nowy piec ekologiczny na pelet. Stare urządzenie opalane było węglem. Mimo, że spełniało normy, wciąż roztaczało kłęby dymu, przez co placówka miała wzmożone kontrole. Takie procedury nie służą spokojowi osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Teraz nerwy już się skończyły.

Udało się. Cieszymy się. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wzruszeni, ale też wdzięczni wszystkim naszym darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę poprzez portal zrzutka.pl, wpłaty na nasze konto i wspieranie naszych kiermaszów. Dzięki temu mamy już ekologiczne ogrzewanie – mówi Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ “Przytulisko”. 

Placówka mogła liczyć na wsparcie z PEFRON-u, ale musiała też wykazać środki samodzielnie pozyskane. W tym WTZ wsparcie otrzymało m.in. z  MPWiK, Agencji Rozwoju Przemysłu i od prywatnych darczyńców. Jak wynika  z naszych informacji wsparcia nie udzielił Urząd Miejski w Lubinie, mimo, że WTZ działają na terenie miasta a podopiecznymi są mieszkańcy Lubina. Wszystko wskazuje na to, że miasto nawet nie odpowiedziało na apel tej instytucji. 

Jednocześnie z  montażem nowego pieca w drugiej siedzibie WTZ przy ul. Stary Lubin 10a powstaje nowe ogrodzenie. Była to druga część projektu, na którą zbierano niezbędne środki. Nowe ogrodzenie pozwoli bezpieczniej opiekować się nad niepełnosprawnymi podopiecznymi. 

Poprzedni artykułPieniądze z MDK na nowe Centrum, a basen przy Szpakowej do likwidacji – FOTO
Następny artykułZdrowe żywienie w Krasnalu