Od 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła podatnikom w formie elektronicznej w usłudze “Twój e-PIT” roczne rozliczenia. Pracodawcy mają czas do dziś, tj. 1 marca na wysłanie lub dostarczenie pracownikom informacji PIT-11. To na ich podstawie do końca kwietnia należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

W ubiegłym roku do lubińskiej skarbówki wpłynęło ok 39 tys. zeznań podatkowych rocznych. W tym roku ma być ich o 5% więcej. Rok temu aż 34 tys. takich zeznań przesłano w formie elektronicznej. Jak zaznacza Agnieszka Rzeźnicka – Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, to o wiele korzystniejsza forma od tradycyjnej papierowej. Powodem jest prędkość, z jaką Urząd Skarbowy zwraca nadpłacony podatek. Jeśli deklaracja wpłynie elektronicznie, to zwrotu można spodziewać się do 45 dni, zaś te papierowe sprawią, że podatnik na swój nadpłacony podatek może czekać nawet do 3 miesięcy. 

Jeśli już ktoś zdecyduje się na złożenie swojej deklaracji w formie papierowej, to nie musi specjalnie umawiać się na taką wizytę w Urzędzie.

– Jeżeli chcemy złożyć zeznanie roczne  w biurze podawczym lub wrzucić do urny kontaktowej nie musimy umawiać się na spotkanie. Rezerwacja wizyty jest konieczna jeśli chcemy np. wyjaśnić nasze zeznanie,  zapytać o ulgi czy jak przekazać 1% podatku to musimy umówić się do Urzędu Skarbowego na wizytę – mówi Agnieszka Rzeźnicka – Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Pracodawcy mieli czas na wysłanie informacji PIT-11 do swoich pracowników do 1 marca włącznie. Jeśli zrobili to w ostatniej chwili pocztą, należy poczekać, aż korespondencja dotrze. Ważne jest natomiast, że dostęp do usługi “Twój e-PIT” w tym roku jest możliwy tylko i wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy.

Zalogowanie się  do e-Urzędu Skarbowego profilem zaufanym, e-dowodem, bankowością elektroniczną czy też danymi podatkowymi takimi, jak nr PESEL, nr NIP, data urodzenia czy też informacje z dokumentów PIT umożliwiają skorzystanie z usługi „Twój e-PIT”- informuje – rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Przypominamy, że również do północy 1 marca na złożenie deklaracji PIT-28 mają czas przedsiębiorcy i ci, którzy osiągają przychody z najmu podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze rozliczanych poza działalnością gospodarczą.

Poprzedni artykułLubin Żołnierzom Wyklętym – FOTO
Następny artykułPieniądze z MDK na nowe Centrum, a basen przy Szpakowej do likwidacji – FOTO