Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin “Zagłębie Fanatyków” zorganizowało zbiórkę pieniędzy na zrutka.pl. Cel to trzy nowe graffiti patriotyczne w Lubinie. Obostrzenia i zamknięte stadiony blokują inne możliwości zbierania środków i kwestowanie. To pierwszy raz, gdy kibice z Lubina decydują się na taką organizację zbiórki pieniędzy.

Prace nad nowymi graffami patriotycznymi w Lubinie podzielono na trzy etapy. Największy graff powstanie przy ulicy Odrodzenia na ścianie biblioteki w miejsce tego, który musiał w trakcie remontu budynku zostać usunięty. Zgoda została udzielona, a zatem już wkrótce będzie można podziwiać pracę poświęconą pamięci żołnierzy wyklętych.

Zgodę mamy i mamy też nadzieję, że tym razem nikt  z góry nie będzie się wtrącał w te sprawy i że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Potrzebne nam jednak pieniążki, których jako Stowarzyszenie w tej chwili nie mamy i zbieramy. Więc zapraszamy wszystkich do wpłat. Każda złotówka się liczy. Mam nadzieje, że uzbieramy fajną kwotę. To spory koszt. Nie mamy takich zdolności więc musimy wynająć kogoś, a to kosztuje trochę pieniędzy – wyjaśnia Paweł kijowski ze  Stowarzyszenia “Zagłębie Fanatyków”. 

Pierwszy etap prac, czyli największy z graffów przy Odrodzenia powinien być ukończony do 1 marca. 

Jeśli podczas akcji uda się uzbierać więcej środków są plany, by odnowić w Lubinie graffiti, które wymagają już odświeżenia.

– Chodzi m.in. o ten, który idzie wzdłuż krajowej 3. Inne , które mamy w  Lubinie też chcielibyśmy odnowić, ale niestety wciąż nie ma na to pieniędzy. Zrzutka odbywa się pod hasłem “Patriotyczne graffiti” – dodaje Paweł Kijowski. 

Poprzedni artykułLaboratorium z szybkim pobraniem próbek i szybką analizą gleby, wód i powietrza od KGHM
Następny artykuł2 tys. zł z licytacji dla Gai za dzień z naszym dziennikarzem