Bieg, zbiórka pieniędzy, sporo muzyki, konkursy, przekąski – tak w kilku słowach można opisać sobotni bieg dla Gai Nowak pod hasłem “Biegnij, maszeruj, jedź zimą dla Gai po zdrowie”. Malownicza trasa 5 km lasami okolic Bolanowa ściągnęła blisko 120 uczestników. Było ognisko, kiełbaski, mnóstwo śmiechu i pozytywnej atmosfery. 

Wydarzenie przygotowali działacze, którzy skupili się na gromadzeniu pieniędzy na operację i leczenie dla Gai Nowak. Dziewczynka ma 9 lat i choruje na padaczkę lekooporną. Szanse na zdrowe życie ma po operacji i leczeniu w Niemczech. Koszt to 800 tys. złotych.

W Bolanowie w  sobotę w samo południe na 5 km trasę okolicznymi lasami ruszyło blisko 120 osób. Jedni biegi, inni maszerowali, jeszcze inni jechali na rowerach.

Dziś pierwszy raz  w życiu jestem zawodnikiem. To taka inauguracja dla mnie i mam nadzieję, że to się dobrze skończy. Jestem tu dla Gai, by pomóc. To wspaniała inicjatywa, super ludzie. W każdym naszym biegu charytatywnym  w Koźlicach był ktoś z organizatorów dzisiejszych i nam pomagał. Więc my dziś też po to tu jesteśmy – mówiła Aleksandra Kurek, sołtys Koźlic.

My idziemy z kijkami, bo nie lubimy biegać. Jesteśmy tu, by pomoc dziecku i miło spędzić czas.  To szczytny cel, a dzieci szczególnie nam żal. Dziś pogoda jest piękna więc jest okazja, by pochodzić i przyjemnie spędzić czas – mówiły Irena i Edyta  z Lubina.

– Dbamy tu dziś o oprawę – mikrofony i muzykę, o dobrą zabawę i uśmiech. Wszystko dla Gai.  Dobra muzyka może rozgrzać serca, sprawia, że się uśmiechamy i chcemy robić dobro wokół nas więc do tego wydarzenia pasuje dobra muzyka –  mówił Mariusz Muzykomaniek Tryniszewski, Party Warriors Show.

– Mama Gai sama nie da rady, bo leczenie jest bardzo kosztowne. Kwota trochę przeraża, ale jesteśmy optymistami. Dziś będzie dobry początek tego. Wszystko idzie dobrze. Na zrzutka.pl mamy już ponad 9 tys. zł. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dziś mamy smaczne przekąski, słodkie ciasto od wolontariuszy no i oczywiście puszkę do zapełnienia.  Poza tym słońce pięknie świeci więc to cudowny dzień na spacer lub bieg oraz na pomaganie – mówiła Edyta zawadzka, współorganizator biegu. 

Na facebooku utworzono grupę “Razem dla Gai” . Liczy ona już ponad 1000 osób, które angażują się w różne wydarzenia, by wspomóc rodzinę dziecka.

Prowadzone są tam liczne licytacje, a  wśród nich jest nawet możliwość pracy z naszym dziennikarzem LubinExtra. W ten sposób chcemy, by nasza redakcja wsparła zbiórkę pieniędzy dla Gai. Zachęcamy czytelników do licytowania tej przygody, podczas której każdy może wcielić się w rolę dziennikarza i opublikować swoją pracę pod własnym nazwiskiem. Licytacja trwa do 25 lutego. Dorzucamy dwa kubki LubinExtra gratis. 

Każdy, kto chce wpłacić pieniądze na leczeni Gai, może to zrobić na platformie zrzutka.pl pod hasłem “Operacja małej głowy Gai -Schön Klinik Niemcy”.

Poprzedni artykułRazem dla Gai – w Bolanowie. Bieg dla chorej dziewczynki
Następny artykułGminy płaciły za dzieci, których nie ma…