Biegiem albo spacerkiem – nie jest ważne jak, ważne, by być w sobotę 20 lutego w południe w Bolanowie koło Lubina. To tam odbędzie się akcja „Biegnij, maszeruj, jedź po zdrowie dla Gai zimą”. To działania grupy ludzi, którzy wspierają Gaję Nowak chorującą na padaczkę. Dziewczynka ma 9 lat i ma szanse, by po kosztownym leczeniu w Niemczech normalnie żyć.

Gaja Nowak od 4 miesiąca życia choruje na padaczkę. W Polsce nie ma szans na jej wyleczenie, są jednak w Niemczech. Wszelkie badania i operacja to koszt 800 tys. zł, koszt który przerasta przeciętną rodzinę w Polsce. Dlatego do dawna już ludzie o dobrych sercach z regionu starają się wesprzeć Gaję i jej rodzinę.

W sobotę 20 lutego o godzinie 12:00 z okolic pałacu w Bolanowie wystartuje bieg, albo marsz, jak kto woli, na dystansie 5 km. Koszt udziału to 40 zł za osobę dorosłą i 20 zł za dziecko. Pieniądze trafiają do puli wsparcia dla chorej 9 – latki. Organizatorzy podkreślają , że cena jest umowna. Można dać więcej pieniędzy, ale jeśli kogoś przerasta sugerowany koszt, nic nie stoi na przeszkodzie, by dołożyć tyle, ile pozwala domowy budżet. Atrakcji nie zabraknie.

– Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci. To konkursy z nagrodami. Konkursy są darmowe. Będą tez różnorodne ciasta za tzw. wrzutkę do puszki. Przewidzieliśmy posiłki, jak zupa, danie jednogarnkowe, kiełbaski prosto z ogniska. Można je sobie tez upiec samodzielnie – mówi Katarzyna Marcinek z grupy „Razem dla Gai”, która liczy już blisko 1000 osób wspierających dziecko na facebooku.

To tam można znaleźć licytacje przedmiotów i usług, o które trudno na co dzień na rynku. Zachęcamy do odwiedzenia profilu i zapoznania się z ofertami, które z jednej strony pomogą Gai, z drugiej sprawią radość osobie licytującej.

Biuro zawodów będzie czynne wcześniej. Biegacze będą puszczani w trasę w odstępach czasowych i w odległościach. Czas będzie mierzony każdemu indywidualnie. Wszystko w związku z obostrzeniami pandemicznymi.

Poprzedni artykułTrasy rowerowe połączą trzy gminy: Polkowice, Grębocice i Radwanice
Następny artykułZdrowy bieg po zdrowie. Bieg dla Gai w Bolanowie – FOTO