Podróż w nieznane, zadania, zagadki i przygoda życia – KGHM zaprasza uczniów szkół technicznych i branżowych objętych programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” do nowego projektu edukacyjnego. Młodzi ludzie mogą wziąć udział w kosmicznej zabawie i poznać miedziowego giganta z zupełnie innej strony. Na uczestników czekają nagrody i niespodzianki.


– Zapraszamy uczniów szkół patronackich do wyjątkowego projektu. Chcemy, żeby uczestnicy z jednej strony poznali KGHM i dowiedzieli się więcej o naszej działalności a z drugiej strony, żeby wzmocnili swoje umiejętności. Zawody techniczne to przyszłość, a wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy to dla nas dobro bezcenne – powiedziała podczas inauguracji projektu Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny do spraw zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM.

Akcję KGHM wspiera również Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło wydarzenie swoim patronatem.

– Z wielką uwagą przyglądam się działaniom KGHM w Zagłębiu Miedziowym związanym ze szkolnictwem zawodowym. Takie placówki muszą być atrakcyjne i przede wszystkim skuteczne. Dlatego wszelkiego typu wsparcie, w tym programy edukacyjne dla uczniów to bardzo potrzebne rozwiązania. Najważniejsza jest współpraca, która pomoże przewidzieć jakie kompetencje przydadzą się uczniom w danym regionie. KGHM to największy pracodawca na Dolnym Śląsku, więc zawody związane z przemysłem miedziowym zasługują na szczególną uwagę. Przyszłość młodych ludzi musimy planować odpowiedzialne i w zgodzie z potrzebami wynikającymi z rynku pracy – powiedziała Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji i Nauki.

Na uczniów czeka kilkumiesięczna przygoda w wirtualnej przestrzeni, w bliźniaczym do ziemskiego układzie planetarnym. Miedziowy wszechświat zapełniony będzie tematami i zadaniami związanymi z KGHM. Uczestnicy będą wykonywać misje dotyczące m.in. wiedzy o ekologicznych inwestycjach Spółki, o górniczych i hutniczych tradycjach czy samej produkcji miedzi.

Zainteresowani uczniowie otrzymają dostęp do specjalnej platformy internetowej, gdzie będą mogli wykazać się wiedzą o miedziowej Spółce. Dla uczestników przygotowane są tygodniowe misje, za których wykonanie otrzymają punkty. Każde zakończone zadanie będzie premiowane nagrodą (gadżetem KGHM, sprzętem multimedialnym, wizytami na oddziałach Spółki). Uczestnicy projektu będą pracować na swój indywidualny wynik, ale również na wynik poszczególnych szkół. Najlepiej punktowane placówki otrzymają na koniec roku szkolnego dodatkową nagrodę od KGHM.

Platforma z grą dla uczniów szkół patronackich będzie dostępna od połowy lutego do połowy czerwca. W zabawie może wziąć udział blisko 2 tys. młodych ludzi z Zagłębia Miedziowego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zapowiadającego wydarzenie:

inf. KGHM 

Poprzedni artykułRadni zdecydowali – będzie dużo drożej, ale trochę później
Następny artykułBurmistrz przeciwko decyzji kuratora i Ministerstwa. Co dalej ze szkołą?