Corocznej tradycji w KGHM staje się zadość. Tłusty Czwartek, to akcja “Pączek ze szlachetnym nadzieniem”. We wszystkich oddziałach Polskiej Miedzi, w sumie w 40 punktach, sprzedawane są pączki, z których dochód wesprze chore dzieci. W tym roku w gronie potrzebujących jest trójka maluchów, które są dziećmi pracowników miedziowej spółki. Do teraz sprzedano ponad 16 tysięcy pączków.

Wiktoria Sasińska  ma 9 lat . Pomimo swojego wieku do tej pory nie mówi, nie chodzi. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Potrzebny jest jej nowy wózek rehabilitacyjny. Jest córką pracownika Huty Miedzi Legnica. Kubuś Filipiak ma  2 lata. Przeszedł już dwie operacje oraz pięć zabiegów cewnikowania serduszka. Potrzebuje wsparcia finansowego na zakup lekarstw oraz ciągłe kontrole lekarskie. Jest synem pracownika Huty Miedzi Głogów. Nadia Śmigaj ma 7 lat. Dziewczynka wymaga stałej opieki specjalistów, codziennej rehabilitacji oraz zaopatrzenia w specjalistyczny sprzęt ortopedyczny. Nie chodzi samodzielnie, a w codziennych czynnościach potrzebuje pomocy i wsparcia osób trzecich, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, przemieszcza się pełzając lub na wózku inwalidzkim. Jest córką pracownika ZWR.

Rok temu w akcji “Pączek ze szlachetnym nadzieniem”  udało się zebrać ponad 66 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na pomoc dla dwójki dzieci.  W 2019 roku pączki przyniosły 56 tys. zł, zaś 2018 to 58 tys. zł. 

Poprzedni artykułAquapark przygotowuje się do otwarcia basenu
Następny artykułPrawdziwy koncert, prawdziwa artystka. Koniec wydarzeń online