Bez uprawnień do kierowania, pod wpływem narkotyków postanowił uciec policjantom. Nie udało się… przeszkodził śnieg. Teraz uciekinierowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lubina zatrzymali 42 – letniego kierowcę osobowego fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego. W pościg ruszyli policjanci prewencji, którym pojazd nie zatrzymał się do kontroli, gwałtownie przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa rozpoczęli pościg ulicami miasta. Do działań włączyły się również inne patrole.

W trakcie pościgu uciekinier nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał na czerwonym świetle przez skrzyżowanie ulic Paderewskiego i Zielonogórskiej. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w muldę śnieżną. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego za kierownicą pojazdu. Okazał się nim 42 – letni mieszkaniec Lubina. W samochodzie, oprócz nieodpowiedzialnego kierowcy podróżowało dwóch jego znajomych w wieku 29 i 44 lat.

Mając podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków, stróże prawa sprawdzili to. Wynik narkotesteru okazał się pozytywny. Mężczyzna przyznał się, że zażywał środki odurzające. Dodatkowo mundurowi przewieźli zatrzymanego do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do badań laboratoryjnych.

Funkcjonariusze zatrzymali 42 – latkowi prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny, okazało się bowiem, że auto którym podróżował mężczyzna, nie miało aktualnych badań technicznych. Lubinianin trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem narkotyków, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.