Konkurs plastyczny pod hasłem Kolaż „Pejzaż zimowy – niekoniecznie prawdziwy” organizowany przez CK Muza w Lubinie właśnie wystartował. Można w nim wziąć udział w trzech kategoriach wiekowych. W czasie pandemii koronawirusa, obostrzeń i ograniczeń w zakresie rozrywki taka zabawa w wyklejanie może być ciekawą alternatywą na spędzenie czasu, a do wygrania są ciekawe nagrody rzeczowe.

Wycinać, układać, przyklejać słowem zabawa rodem ze szkoły – to okazja, jaką stwarza CK Muza w Lubinie organizując konkurs plastyczny pod hasłem Kolaż „Pejzaż zimowy – niekoniecznie prawdziwy”. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI,,klasy VII-VIII oraz młodzież i dorośli. Należy je wysłać do 9 marca na adres CK Muza, ul. Armii Krajowej 1, 59-300 Lubin z dopiskiem „KONKURS – kolaż zimowy”.

Plastyczne zmagania są organizowane, by rozwijać wyobraźnię, kreatywności, abstrakcyjne myślenie, by doskonalić warsztat plastyczno – techniczny, rozwijać uzdolnienia plastyczne czy umiejętność plastycznej interpretacji świata i zjawisk. Najciekawsze i nagrodzone prace trafią na wystawę.

Jak mówią organizatorzy, temat prac może być potraktowany tradycyjnie, jednak liczymy na mniej konwencjonalne podejście w przedstawieniu zimowego świata za oknem.
Zestawienie ze sobą przeciwstawnych, zaskakujących elementów pozwala na stworzenie ciekawej treści – technika kolażu jest do tego idealna.

Prace będą oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalności, sposobu interpretacji tematu oraz walorów estetycznych.

Więcej szczegółów na temat techniki wykonania i wielkości prac można znaleźć w regulaminie konkursu na stronie ckmuza.eu w zakładce imprezy.

Poprzedni artykułZaśpiewaj i wygraj “złotą nutkę” – Muza wraca z konkursem wokalnym
Następny artykułNabór rachmistrzów