Ruszają programy profilaktyki zdrowotnej gminy Polkowice. Na bogatą ofertę zdrowotną w tegorocznym budżecie zarezerwowano 7,5 miliona złotych.

„Z sercem do mieszkańców” to pakiet programów i zadań w ramach polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 7,5 mln zł. 

– Zdrowie polkowiczan jest dla mnie sprawą nadrzędną – mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz  Polkowic. – Dokładam wszelkich starań, by opieka medyczna i rehabilitacyjna były dla mieszkańców jak najbardziej dostępne, a korzystanie z nich możliwie bezpłatne – dodaje burmistrz.

Pakiet programów, który krótko można określić: od malucha do seniora, jest kontynuacją działań mających poprawić zdrowie mieszkańców.

– Okazało się, że są one bardzo potrzebne, mieszkańcy chętnie z nich korzystali – mówi Małgorzata Ptasińska-Puzoń z wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych w urzędzie gminy.

Cztery programy polityki zdrowotnej realizowane są w Aquaparku: „Dbając o zdrowie”, „Zdrowi i aktywni po 50-ce”, „Mocny kręgosłup” i „Zdrowy ruch – zdrowe życie”, a jedenaście w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych: „Chronię życie przed rakiem”, „Szczepienia przeciwko HPV”, „Senior”, „Maluch”, „Rehabilitacja”, „Sport to zdrowie”, „W walce z cukrzycą”, „Dbamy o serce i mózg”, „Zdrowy uśmiech”, „”Zdrowy uczeń” oraz „Opieka paliatywno-hospicyjna”.

Informacje o programach realizowanych w Aquaparku można otrzymać pod nr tel. 76 746 27 11, a w przychodni – 76 746 08 07. Oprócz tego realizowane są także zadania polityki zdrowotnej: „Higienistka”, „odWaga”, „Opieka chirurgiczna”, „Dbając o tarczycę”, „Bilans zdrowia seniora”, Zapobieganie COVID-19” oraz „Opieka wytchnieniowa”.

Poprzedni artykułSP3 nadal funkcjonuje. Burmistrz dementuje fałszywe informacje
Następny artykułDotacja musi wrócić do budżetu gminy. Sąd wydał wyrok