Nowe przedsiębiorstwa, które są krócej na rynku niż rok, branże związane z obiektami noclegowymi, restauracjami czy stałymi punktami gastronomicznymi, ci, którzy wcześniej korzystali już z pomocy w formie dotacji – to nowe szanse dla  przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o otrzymanie dotacji do 5 tys. zł w ramach pomocy w pandemii koronawirusa.

 

Od 1 lutego w życie wchodzi nowe rozporządzenie, które da szanse kolejnym przedsiębiorcom na wnioskowanie o bezzwrotną dotację w kwocie do 5 tysięcy złotych.

Poza dotychczasowymi branżami, rząd do grupy firm, mogących starać się o wsparcie, dopisał te związane z m.in. noclegami, obiektami turystycznymi, stałymi punktami gastronomicznymi. Wnioski mogą też składać ci przedsiębiorcy, którzy są krótko na rynku. Dotychczas była to tylko szansa dla firm istniejących na rynku minimum  rok. 

W ramach nowych zasad każdy, kto ubiega się o tę formę wsparcia musi wykazać stratę minimum 40% porównując dwa miesiące poprzedzające ten, w którym składamy wniosek, a zatem w lutym składając wniosek dokumentujemy stratę porównując styczeń 2021 do lutego 2021. Jeśli złożymy dokumenty w marcu, porównujemy styczeń i luty 2021. 

Wnioski można składać do końca marca 2021.

Ważne jest, że ci którzy już skorzystali z form pomocy obowiązującej do końca stycznia, mogą zrobić to ponownie i skorzystać z pomocy obowiązującej do końca marca – mówi Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie. 

Poprzedni artykuł„Złota rączka” znów pomoże seniorom
Następny artykuł„Jedynka” doceniona za promocję zdrowia